Špidla by se zlému psovi ubránil. Kabelu do tlamy a jede se dál

28.08.2010 15:00

Vladimír Špidla vyzraje nad kdekým, dokonce i nad divokým psem. Ze svých mladých poštovských let totiž ví, jak na něj.

Špidla by se zlému psovi ubránil. Kabelu do tlamy a jede se dál
reklama

"Rozlícená čtyřnohá stvoření řítící se na obranu svých rajónů nejsou jen hrdinové filmových komedií, ale představují pro pošťáky skutečné riziko povolání. Obrana spočívá v tom, že uděláte razantní krok dopředu a strčíte rozdivočelému psu do tlamy poštovní kabelu," vysvětluje Špidla ve své knize "Kávu ne, radši infuzi", jak se zvířetem řádně zatočit.

Techniku obrany proti rozezlenému nejlepšímu příteli člověka se dozvěděl při instruktáži v sedmdesátých letech. To totiž pracoval jako pošťák na Jindřichohradecku. Prý pokud je ale pes skutečně výrazně agresivní, podle poštovního zákona nemusí pošťák do domu jeho pána doručovat vůbec.

Každému hrozí v práci nebezpečí

Úsměvná historka s obrannou taktikou předchází ve Špidlově knize kapitole o pracovních úrazech. "Každé povolání s sebou nese nějaká rizika. Kadeřnicím hrozí alergie kvůli chemikáliím, stavbařům pády, servírkám a číšníkům v kuřáckých restauracích rakovina plic, kuchařům a kuchařkám popáleniny," uvádí příklady.

Následně líčí, kterak právě tento problém náležel do jeho kompetencí za dob, kdy byl evropským komisařem. A jak se mu zadařilo, když úspěšně vydal dokument "Strategie pro zdraví a bezpečnost při práci 2007-2012" a pokusil se snížit počet pracovních úrazů v rámci Evropské unie až o čtvrtinu.

Uklizený premiér vrací úder

Špidla se do povědomí dostal v roce 2001, kdy se stal předsedou ČSSD. Rok na to usedl do křesla premiéra a v roce 2004 ho kolegové pomohli "uklidit" do Bruselu. Tam měl na starosti zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti. Po letošním návratu do domácího politického života se rozhodl kandidovat v podzimních volbách do Senátu.

Kniha "Kávu ne, radši infuzi" má podtitul "Bruselské postřehy českého eurokomisaře a zákulisní historky jeho asistentky". Skládá se ze Špidlových příspěvků o předmětu jeho profesního zájmu, tedy o sociální politice, a ze zákulisních dodatků Magdalény Frouzové. Vydá ji v září nakladatelství Vyšehrad. 

Čtěte:

Mezi kandidáty ČSSD do Senátu bude i Špidla

Proti vládě demonstrujme, vybízí ČSSD Špidla

Foto: eu2009.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…