Špinavé prádlo Smoljakových. Na senátora vytáhl bratr další nepěkné věci. Smrt jejich maminky i čachry s dědictvím

06.10.2020 17:47 | Zprávy

Filip Smoljak, bratr senátora Davida Smoljaka, se rozhodl „vyprat rodinné prádlo“ na svém facebookovém profilu. Před druhým kolem senátní volby, ve které David Smoljak bojuje o obhajobu proti Eduardu Stehlíkovi (ODS), se rozhodl na sociální síti popsat smrt matky, ale i problémy kolem majetku otce.

Špinavé prádlo Smoljakových. Na senátora vytáhl bratr další nepěkné věci. Smrt jejich maminky i čachry s dědictvím
Foto: Archiv FS
Popisek: Filip Smoljak

„Policie zahájila trestní řízení ve věci usmrcení z nedbalosti naší maminky, ke kterému mělo dojít dne 22. 8. 2020 v ranních hodinách na třídenní svatbě ve Zhoři u Tábora. Vzhledem k tomu, že těžce nemocná maminka byla před svou smrtí v ‚péči‘ Davida Smoljaka, je dost pravděpodobné, že podezřelý je právě on. Pokud by byl i obviněn, bude během svého senátorování muset ještě navštěvovat město Tábor, kde vyšetřování probíhá. Pokud by však byla místní příslušnost případu změněna podle bydliště obviněného a došlo k by obžalobě, jednalo by se u Obvodního soudu pro Prahu 9. To je ze Senátu vozem cirka půl hodiny,“ popsal Filip Smoljak.

U tohoto soudu je podle jeho slov také projednávána pozůstalost jejich maminky Soni Smoljakové. „Soud dnes nařídil soupis maminčina majetku z důvodu obav o manipulaci s ním ze strany Davida Smoljaka, neboť již jednou – v případě pozůstalosti otce – k manipulaci a zatajování majetku ze strany senátora Smoljaka došlo,“ popsal Filip Smoljak.

„Cestou by se David Smoljak mohl zastavit na Policejním ředitelství pro Prahu 1, kde má co vysvětlovat ohledně útoku na závěť a majetek našeho otce Ladislava Smoljaka před deseti lety. Připomínám, že si veškeré otcovy dokumenty, rukopisy, poznámky, dopisy a další listiny osobní i právní povahy svévolně odvezl v roce 2011 a dodnes je utajuje přede mnou, soudem i orgány činnými v trestním řízení,“ dodává Filip Smoljak. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

17:16 Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Estonsko a další dělají za USA černou práci,“ míní komentátor To…