Spisovatel Kuras se zajímal o George Sorose a zjistil strašné věci. Plán na milion běženců do Evropy ročně, s Clintonovou už se chystalo jeho spuštění

25.05.2018 17:58

Do křesla pro hosta v internetové televizi XTV.cz usedl spisovatel Benjamin Kuras, který v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým tradičně nešetřil ostrými slovními náboji. Několik ran od něj dostal americký miliardář maďarského původu George Soros. Kuras ovšem nešetřil ani média, EU a Západ jako celek. Západní civilizace prý v podstatě páchá sebevraždu, když naslouchá lidem, jako je Soros.

Spisovatel Kuras se zajímal o George Sorose a zjistil strašné věci. Plán na milion běženců do Evropy ročně, s Clintonovou už se chystalo jeho spuštění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Benjamin Kuras

Kuras žije částečně v Česku a částečně ve Velké Británii. Střídá to. V době královské svatby prince Harryho byl v Česku. Patří prý k těm 66 procentům obyvatel, kterým je tato svatba ukradená. Chvíli se na svatbu díval v televizi, ale nijak ho nenadchla. „Připadalo mi to opravdu hodně kýčovité,“ uvedl. Dotklo se ho prý, kolik milionů tato svatba stála. Třicet milionů liber prý padlo jen na zabezpečení.   

Po chvilce ovšem přešel spíše k popisu politické situace. Vzal to přes popis svých dvou nových knih. Jedna z nich nese název Pohřbívání svobody. „Pohřbívání svobody je takový průvodce těmi všemi sebevražednými tendencemi západní civilizace, kterými procházíme. Je to posun liberalismu k extrémní levici,“ popsal svou knihu v kostce.

Za jednu ze sebevražedných tendencí prý mohou média, protože většina dnešních médií si plete dobro se zlem. „Kolik lidí si ještě pamatuje ‚nepokradeš‘ a ‚nesesmilníš‘,“ zeptal se moderátora L. X. Veselého s odkazem na dvě přikázání z Desatera. A když média nerozeznají dobro od zla, když nestraní dobru, jak by se podle Kurase patřilo... „I tím pohřbíváme svobodu. Na Západě víc než tady,“ zdůraznil.

Na Západě už to navíc nelze zastavit. „Protože tam univerzity vychovávají marxistické a pseudomarxistické lidi, kteří zakládají všelijaké takzvané neziskovky, které jsou neziskovky jenom proto, že se ten zisk nevykáže a utratí se všechno. Které pak vezme do ruky nějaký miliardář, jako Soros třeba, a ty pak fungují jako nevolená moc. „Oni vlastně vykonávají tu extrémně levicovou politiku v zákulisí, aniž by byli zvoleni,“ pravil Kuras. „Dneska jsou ty neziskovky skoro mocnější než instituce demokraticky zvolené,“ vyjevil svůj názor bez okolků.

Kuras se prý o Sorose v minulosti zajímal a dospěl k názoru, že se tento miliardář snaží politiku ovlivňovat, a to třeba i politikům navzdory. „Má plán vnutit Evropě milion africko-islámských uprchlíků ročně,“ zaznělo z úst hosta, který prý sice nerozumí tomu, proč to Soros dělá, ale je přesvědčen o tom, že to dělá. „Pracuje na tom celá americká Demokratická  strana,“ poznamenal na adresu jedné ze dvou nejsilnějších politických stran v USA. „Kdyby (prezidentské volby) bývala vyhrála Clintonová, tak jsme to možná už nemohli zastavit,“ pokračoval pochmurně.

Stávající prezident Trump se prý tento plán alespoň pokouší zarazit. Trump tím vlastně celkově přispívá k míru, na rozdíl od Trumpova předchůdce Baracka Obamy, jehož kroky údajně směřují k válce.

Ve velké Británii už to prý došlo tak daleko, že policie sleduje komunikaci na sociálních sítích a když zaregistruje, že se někdo vyjadřuje protimuslimsky, může se prý těšit na policejní návštěvu. Došlo to dokonce až tak daleko, že policie kontroluje i soukromé e-maily a hledá v nich protimuslimské názory. 

Pokud někdo pochybuje o tom, že se nastíněný Sorosův plán opravdu rodí, má se podle Kurase podívat na deklaraci z Marrákeše, kterou za Česko podepsal ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar. Premiér Andrej Babiš (ANO) označuje vytrvale tuto informaci za nesmysl.  

Korán... Snaží se podmanit si svět a rozšířit dominanci islámu do všech koutů světa. Kuras ovšem vyčítá Západu, že těmto snahám ustupuje. Je bytostně přesvědčen, že by Západ ustupovat neměl. Přijde mu proto poněkud zvláštní, že Češi volí do parlamentu strany, které většinou nejsou proti migraci.

„To je zajímavá věc. Když 70 procent Maďarů je proti migraci a proti islamizaci, tak 70 nebo 60 procent si zvolí antimuslimskou vládu. V Itáliii 65 procent, a zvolí si antiimigrační vládu. A Češi v průzkumech říkají 80 procent – ale zvolí si jednu stranu deseti procenty, která je jediná, která se k tomu vyslovuje,“ kroutil hlavou host. Konkrétní stranu nejmenoval, ale zřejmě měl na mysli SPD Tomia Okamury, protože o ODS řekl, že se k tomuto důležitému tématu nevyjadřuje a Piráti a ČSSD se mu jeví spíše jako strany proimigrační.

Naproti tomu rodící se nová italská vláda se podle Kurase hodlá chovat zodpovědně a plánuje vyhošťovat nelegální migranty. Kurase navíc těší, že tato vláda bodne EU do srdce. „Je to rozpočet, kterým bodnou EU pěkně do srdce. Bude tam pěkná mela s Bruselem,“ řekl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bursíkova briketa, ostravské torpédo. V Česku se bojí, v Polsku už jím topí. Uhlí není

13:03 Bursíkova briketa, ostravské torpédo. V Česku se bojí, v Polsku už jím topí. Uhlí není

Agentura Bloomberg upozorňuje, že ruská válka na Ukrajině dopadá i na mnohé polské domácnosti. Někte…