Společnost LED Multimedia spustila kampaň „Narýsuj si svoji budoucnost“ ve spolupráci s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP

29.04.2019 9:45

Firma LED Multimedia, která disponuje největší nezávislou sítí komerčních LED obrazovek v České republice, podporuje technické vzdělávání. Propůjčila celou síť LED obrazovek pro kampaň „Narýsuj si svoji budoucnost“, která apeluje na studenty a jejich rodiče, aby zvolili studium technických oborů. Partnerem kampaně je průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP.

Společnost LED Multimedia spustila kampaň „Narýsuj si svoji budoucnost“ ve spolupráci s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP
Foto: Vlastník licence na fotografii: Led Multimedia s.r.o.
Popisek: Ilustrační foto - Led Multimédia
reklama

„Účelem kampaně je zvýšit povědomí rodičů a žáků o možnostech technického vzdělávání a o výhodách, které z technického zaměření vyplývají, jako je například snadné uplatnění na trhu práce, na kterém průběžně dochází k obsazování vysoce kvalifikovaných výrobních kapacit,“ říká Eva Oupicová, obchodní ředitelka společnosti LED Multimedia. 

Narýsuj si svoji budoucnost

Po celé České republice mohou nyní studenti a jejich rodiče potkávat na LED obrazovkách spot k projektu „Narýsuj si svoji budoucnost“, který apeluje na mladé lidi, aby studovali technické obory. Ke kampani vznikly i specializované webové stránky www.studujutechniku.cz, které přinášejí veškeré informace. 

„I v naší skupině pociťujeme výrazný nedostatek kvalifikovaných technicky zaměřených uchazečů o volné pracovní pozice. Tento projekt hrdě podporujeme a vážíme si podobných aktivit, které pomáhají přilákat studenty na technické obory. Vnímáme je jako naše potenciální zaměstnance. Je to dlouhodobá investice, v kterou věříme a jsme si vědomi potenciálu čerstvých absolventů, který by v našich společnostech mohli s úspěchem uplatnit,“ uvádí Lukáš Novotný, marketingový manažer skupiny CZECHOSLOVAK GROUP.

Díky značné konkurenci mezi technicky zaměřenými společnostmi a nedostatku uchazečů na trhu práce nabízejí firmy pro čerstvé absolventy velmi výhodné podmínky, ke kterým by se v minulosti dostali až po letech získávání zkušeností. 

Budoucnost českého průmyslu

Nedostatek specialistů může v budoucnu ohrozit růst českého průmyslu, a firmy se tak stávají téměř závislé na kvalitních absolventech. To ukazují i statistiky míry nezaměstnanosti absolventů jednotlivých vysokých škol vydávané Střediskem vzdělávací politiky UK v Praze, ve kterých se technické školy umisťují na nejlepších pozicích. Přesto se na technické obory hlásí jen 22 % studentů oproti 40 % na ekonomii a 32 % na humanitní obory. Většina podniků nabízí možnost praxe už při studiu, což je základem pro získání zaměstnání po absolvování VŠ.

 
Komerční sdělení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: az
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura reaguje na Klause: Jestli z EU nevystoupíme, tak nás zničí. Jsme jen kolonie pro jejich šmejdy. Vlastenci, buďte jako Foldyna

18:56 Okamura reaguje na Klause: Jestli z EU nevystoupíme, tak nás zničí. Jsme jen kolonie pro jejich šmejdy. Vlastenci, buďte jako Foldyna

Českou politickou scénu na počátku prázdnin rozčeřil spor, jak se má politická strana kritická vůči …