Společnost Pražská plynárenská bojuje proti korupci

25.03.2021 9:28

Mezi jednu z hlavních priorit společnosti Pražská plynárenská patří snaha o vytvoření transparentního prostředí a firemní kultury, která bude zcela odmítat korupci. V této souvislosti přistoupila k implementaci systému protikorupčního managementu.

Společnost Pražská plynárenská bojuje proti korupci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražská plynárenská, ilustrační foto

Pražská plynárenská svoji angažovanost v této oblasti neustále prohlubuje, již dříve vytvořila Etickou linku pro zaměstnance, dále uplatňuje Etický kodex v rámci každodenního chodu společnosti. Poslední novinkou je implementace systému protikorupčního managementu dle ČSN ISO 37001.
 

Anketa

Je dobře, že mají být na covid testováni všichni zaměstnanci i OSVČ?

39%
61%
hlasovalo: 8163 lidí
Tato norma specifikuje požadavky a poskytuje návod pro ustavení, zavedení, udržování, prověřování a zlepšování systému protikorupčního managementu, který má organizaci pomoct při prevenci a odhalování korupce a reakci na ní.
 
Pražská plynárenská dále také posiluje interní kontrolní mechanismy, aby odpovídaly požadavkům evropské směrnice o ochraně osob, které oznamují protiprávní jednání.
 
„V rámci zavedení těchto opatření očekáváme přínosy nejen v oblast předcházení, odhalování a řešení případů úplatkářství, ale i v rámci podpory protikorupční kultury na pracovišti, zvyšování důvěryhodnosti společnosti, předcházení střetu zájmů a v neposlední řadě i snižování nákladů,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.
 
 

reklama

autor: Barbora Richterová

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

21:41 „Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

Po rozhodnutí poslanců podpořit návrh, aby stejnopohlavní páry měly většinu práv manželů s tím, že j…