Sportovní novinář ocenil Karla Gotta: Aspoň na pár dní nás osvobodil od rozkecané Grety a EU

08.10.2019 15:16

Sportovní novinář Pavel Skramlík se na svém blogu na serveru iDNES.cz vyjádřil k úmrtí zpěváka Karla Gotta. Podle jeho slov nám svým skonem pomohl.

Sportovní novinář ocenil Karla Gotta: Aspoň na pár dní nás osvobodil od rozkecané Grety a EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Gott

Gott dle Skramlíka pomáhal lidem celý život – krásnými songy, vzbuzováním emocí a také tím, že jako idol byl nevyvratitelným pilířem naší doby. „Byl jistotou. Zbožňovala ho moje maminka stejně jako já, i když jsem byl spíš rocker, ale vůči jeho majestátu jsem si nikdy nedovolil ani ceknout. Milovaly ho vždy i moje děti, milují ho i má už pubertální vnoučata. Protože on je pro Čechy a Slováky jako Beatles pro celý svět. Spojuje několik generací láskou bez ohledu na hudební vkus, víru, smýšlení,“ poznamenal Skramlík.

A všímá si toho, jak se po jeho skonu stali všichni pozitivní a psali o lásce. „Karel Gott nás svým skonem osvobodil od rozkacené Grety, od hromžení na Evropskou unii, kritiky na vládní a prezidentskou suitu, od strachu z terorismu, islámské a uprchlické invaze, od věčných stížností na drahotu v krámech, od obav z elektronického fašismu, hackerství a věčného internetového špehování. Vsadil bych se, že od úterka klesla během těchto pár dnů i zločinnost. Všiml jsem si, že se i cizí lidé začali víc zdravit, pánové začali plnit vůči neznámým dámám povinnosti vyplývající z etikety, chovatelé psů se na procházkách se svými mazlíčky přestali hádat, víc se dávali do řeči a víc se na sebe usmívali. Do úterka skoro všichni na někoho nadávali a mluvili o tom, koho a co nemají rádi. Ze dne na den převážilo téma, koho milovali a milují,“ dodal Skramlík.

„Bolestný odchod Karla Gotta usvědčil tento národ, že je schopen se více oddat lásce k velkým osobnostem své krve a národní identitě než k nenávisti vůči všemu kolem sebe a ukrývat se ve svých domovech se zavřenými srdci. S láskou to tedy umíme. S pravdou je to horší. Díky, Mistře, že jste nám znovu pomohl, i když už nejste mezi námi,“ uzavřel Skramlík ve svém blogu.

„Věřím, že Karel Gott tam nahoře už dělá s Karlem Svobodou a Jiřím Štaidlem na nějakém dalším hitu, jsou zase spolu. Zapálil jsem vám, Mistře, svíčku, vytáhl jsem krabici těch nejstarších vinylových desek a budu dnes s vámi doma,“ přidal ještě na svém facebookovém profilu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…