Spory v koalici jsou podle Sobotky jen jakési „provozní problémy"

10.04.2014 12:18

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil nedávné spory v koalici za provozní problémy. Žádná z koaličních stran podle něj nemá zájem na tom, aby komunikace ve vládě pokračovala podobným způsobem. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK. Lídři ČSSD a ANO se v minulých dnech přeli především kvůli financování zdravotnictví, řešení situace kolem prodloužení těžby v Dole Paskov i mediálnímu zpravodajství o privatizaci společnosti OKD, která důl vlastní.

Spory v koalici jsou podle Sobotky jen jakési „provozní problémy"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Podle Sobotky koalice diskutovala o interpretaci některých bodů, které strany slíbily v koaliční smlouvě, a programovém prohlášení. „To, co se odehrávalo, bych nazval jakýmisi provozními problémy. Ale nemyslím si, že některá z koaličních stran má zájem na tom, aby ta komunikace vypadala i v příštích měsících podobným způsobem," uvedl Sobotka. Nelehkou debatu premiér očekává také nad návrhem státního rozpočtu.

Spory mezi ANO a ČSSD se minulý týden rozhořely poté, co MF Dnes zveřejnila podrobnosti o údajně nevýhodné privatizaci OKD v době, kdy byl Sobotka ministrem financí. Vlastníkem MF Dnes je ministr financí Andrej Babiš, Sobotka jej obvinil z toho, že využívá svých médií k tlaku na ČSSD.

Třetí koaliční partner KDU-ČSL se do sporů zatím nezapojoval. Lidovci své kolegy vyzvali, aby si problémy vyříkali na uzavřených jednáních. Na dotaz, zda už se s koaličními partnery dohodli, že si nebudou vyřizovat účty přes média, Sobotka dnes v nadsázce poznamenal: „My si je v zásadě nevyřizujeme přes média, my pouze reagujeme na otázky novinářů."


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

8:47 Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

Konečná a Filip Turek, s nimi se dá alespoň bavit, řekl na předvolební akci lídr ANO Andrej Babiš. H…