Spory v koalici jsou podle Sobotky jen jakési „provozní problémy"

10.04.2014 12:18

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil nedávné spory v koalici za provozní problémy. Žádná z koaličních stran podle něj nemá zájem na tom, aby komunikace ve vládě pokračovala podobným způsobem. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK. Lídři ČSSD a ANO se v minulých dnech přeli především kvůli financování zdravotnictví, řešení situace kolem prodloužení těžby v Dole Paskov i mediálnímu zpravodajství o privatizaci společnosti OKD, která důl vlastní.

Spory v koalici jsou podle Sobotky jen jakési „provozní problémy"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Podle Sobotky koalice diskutovala o interpretaci některých bodů, které strany slíbily v koaliční smlouvě, a programovém prohlášení. „To, co se odehrávalo, bych nazval jakýmisi provozními problémy. Ale nemyslím si, že některá z koaličních stran má zájem na tom, aby ta komunikace vypadala i v příštích měsících podobným způsobem," uvedl Sobotka. Nelehkou debatu premiér očekává také nad návrhem státního rozpočtu.

Spory mezi ANO a ČSSD se minulý týden rozhořely poté, co MF Dnes zveřejnila podrobnosti o údajně nevýhodné privatizaci OKD v době, kdy byl Sobotka ministrem financí. Vlastníkem MF Dnes je ministr financí Andrej Babiš, Sobotka jej obvinil z toho, že využívá svých médií k tlaku na ČSSD.

Třetí koaliční partner KDU-ČSL se do sporů zatím nezapojoval. Lidovci své kolegy vyzvali, aby si problémy vyříkali na uzavřených jednáních. Na dotaz, zda už se s koaličními partnery dohodli, že si nebudou vyřizovat účty přes média, Sobotka dnes v nadsázce poznamenal: „My si je v zásadě nevyřizujeme přes média, my pouze reagujeme na otázky novinářů."


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

5:00 Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

ANKETA Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tento výs…