Spory v koalici jsou podle Sobotky jen jakési „provozní problémy"

10.04.2014 12:18

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil nedávné spory v koalici za provozní problémy. Žádná z koaličních stran podle něj nemá zájem na tom, aby komunikace ve vládě pokračovala podobným způsobem. Řekl to dnes v rozhovoru s ČTK. Lídři ČSSD a ANO se v minulých dnech přeli především kvůli financování zdravotnictví, řešení situace kolem prodloužení těžby v Dole Paskov i mediálnímu zpravodajství o privatizaci společnosti OKD, která důl vlastní.

Spory v koalici jsou podle Sobotky jen jakési „provozní problémy"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Podle Sobotky koalice diskutovala o interpretaci některých bodů, které strany slíbily v koaliční smlouvě, a programovém prohlášení. „To, co se odehrávalo, bych nazval jakýmisi provozními problémy. Ale nemyslím si, že některá z koaličních stran má zájem na tom, aby ta komunikace vypadala i v příštích měsících podobným způsobem," uvedl Sobotka. Nelehkou debatu premiér očekává také nad návrhem státního rozpočtu.

Spory mezi ANO a ČSSD se minulý týden rozhořely poté, co MF Dnes zveřejnila podrobnosti o údajně nevýhodné privatizaci OKD v době, kdy byl Sobotka ministrem financí. Vlastníkem MF Dnes je ministr financí Andrej Babiš, Sobotka jej obvinil z toho, že využívá svých médií k tlaku na ČSSD.

Třetí koaliční partner KDU-ČSL se do sporů zatím nezapojoval. Lidovci své kolegy vyzvali, aby si problémy vyříkali na uzavřených jednáních. Na dotaz, zda už se s koaličními partnery dohodli, že si nebudou vyřizovat účty přes média, Sobotka dnes v nadsázce poznamenal: „My si je v zásadě nevyřizujeme přes média, my pouze reagujeme na otázky novinářů."


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …