Spousta přešlapů. Ostuda. Jak to dnes vypadá uvnitř KSČM? Josef Skála promluvil

20.12.2019 14:48 | Zprávy

Komunista Josef Skála Parlamentním listům sdělil, jaká je v současnosti situace v KSČM. Komunistický předseda Vojtěch Filip prý zostouzí oddělení, které Skála zastával. Skála navíc prý mohl zařídit KSČM celoplošnou televizi. Filip to však prý zatrhl. „Stanice s půl miliónem pravidelných diváků už tehdy žijící z reklamy už pět let a bez jediného dluhu. Z demagogie, která tu šanci pohřbila, vstávají vlasy dodnes. Tady už nešlo jen o zavilou averzi,“ napsal.

Spousta přešlapů. Ostuda. Jak to dnes vypadá uvnitř KSČM? Josef Skála promluvil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nominační projev Josefa Skály

Lídr vnitřní opozice v KSČM Josef Skála se Parlamentním listům vyjádřil k současné aktuální situaci v KSČM. Prý lidé očekávají více stanovisek KSČM, ta však v mnoha otázkách mlčí. Navíc, když už nějaké stanovisko vydají, tak prý není žádná sláva. „Jsem ten poslední, kdo by chtěl vlastní straně ještě přitížit. Nad drtivou většinou dluhů si věším zámek na ústa,“ napsal.

Dle Skály jsou však takové situace, kdy i to vlastní straně přitíží. „Je to i případ sobotního prohlášení V. Filipa o kolapsu IT systému v benešovské nemocnici. Označil ho za ‚kybernetický útok, spáchaný těmi, kdo usilují o český majdan, o státní převrat‘. Ti, koho měl na mysli, ho za to poženou před soud,“ popsal. Dále se táže, zda máme tedy po ruce fakta, jakými by se dal spor vyhrát. Pokud ne, tak to prý skončí dárkem těm, kteří si ho ani náhodou nezaslouží. Jistě si to nezaslouží už vůbec členové a příznivci komunistů.

„Ve snaze o ‚český majdan‘ se tu po zákonech dupe už roky. V míře a způsobem, který lze doložit zcela nezvratně. Právě to se však neděje. Ani na adresu fanatiků volajících po válce s jadernou mocností a vyhrožujících šibenicemi jejich ministrům. Takhle se levicová politika nedělá. Tohle je diletantská atrapa. Lidé, kteří jsou komunisty z bezelstného přesvědčení, jsou v ní nevinně. A právě to nemůže nezaznít nahlas. Jménem jich všech,“ psal dále.

To však dle Skály nebyl jediný přešlap, jakého se předseda Filip v projevu měl dopustit. Dalším mělo být to, když se roztesknil nad prací Institutu české levice. Prý prohlásil, že za víc než půlroční fungování dosáhl více než ideologické oddělení za dva roky práce. „Říci to za mé přítomnosti, dopadne stejně, jako když na mne zkusil svést debakl v parlamentních volbách nejhorší od roku 1921. Po odpovědi, která mu ty bábovičky rozkopala, slíbil i na kamery, že do čela strany už kandidovat nebude – aby to, co viděly statisíce diváků, označil za ‚mediální manipulaci‘ už tři dny na to,“ sdělil rázně Skála. Navíc dle Skály má tento institut vlastní web, na jehož provoz má inkasovat miliony od státu. To, jak posunul levici v České republice, ponechal ke zvážení Skála čtenářům.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít dopad atentát, který byl na předvolebním mítinku v…