Správa hmotných rezerv podala trestní oznámení do Německa. Jde o naftu.

17.12.2015 17:45 | Zprávy
autor: spa

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) dnes podala v Německu trestní oznámení na neznámého pachatele v kauze Viktoriagruppe. Týká se nafty, kterou má Česko ve skladech zkrachovalé společnosti v Bavorsku uloženu. ČTK to řekl mluvčí SSHR Jakub Linka. Oznámení bylo podáno na státním zastupitelství v Mnichově.

Správa hmotných rezerv podala trestní oznámení do Německa. Jde o naftu.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stojan čerpací stanice

Česko má ve skladu zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe v Kraillingu uloženu naftu za 1,2 miliardy korun, ke které se nemůže dostat. S insolvenčním správcem firmy se pře o její vlastnictví. Kromě nafty jde v případu i o další pohledávky, Češi celkem nárokují až 1,8 miliardy korun.

"Mohu potvrdit, že jsme v Německu na státním zastupitelství v Mnichově podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Konkrétně jde o podezření ze spáchání trestného činu podvodu a trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku," řekl dnes ČTK předseda SSHR Pavel Švagr. "Uvědomuji si, že se nestává moc často, aby státní úřad podával trestní oznámení v zahraničí. Ale v tomto případě se některé podezřelé skutky odehrály na území Německa, proto je důležité, aby je německá policie prošetřila," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sudetoněmecký landsmanšaft

Co vím, tak ho podporujete. Vám nevadí, že usilují o prolomení Benešových dekretů? Jestli chtějí smíření, tak se ptám proč o to usilují? A zda je prolomení nebo vůbec jejich otevření něco, s čím byste souhlasil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků

19:45 „Mučili, vraždili.“ A nestačí jim to. Křeček udeřil kvůli sjezdu sudeťáků

Bývalý dlouholetý politik, právník a nyní končící ombudsman Stanislav Křeček v textu pro Parlamentní…