Sprosťáku, urážíte Kellera. Jste agent CIA? Sloužíte Německu? Chcete Pussy Riot ve svatém Vítu? napadali občané Bělobrádka a Hermana

24.11.2014 15:07

Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) to takříkajíc na svém profilu na ParlamentníchListech.cz schytal od čtenářů. Vyčítají mu, že při kritice europoslance ČSSD Jana Kellera použil údajně vulgární výraz kálet do vlastního hnízda. Některým se dokonce zdá, že schvaluje výstup skupiny Pussy Riot v pravoslavném chrámu. Čelí také kritice za zvedání platů ústavních činitelů a spekulacím, zda není agentem CIA.

Sprosťáku, urážíte Kellera. Jste agent CIA? Sloužíte Německu? Chcete Pussy Riot ve svatém Vítu? napadali občané Bělobrádka a Hermana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

Podle čtenáře by Pavel Bělobrádek neměl obhajovat svou formulaci „kálet do vlastního hnízda“ tvrzením, že výraz kálet je spisovný a v medicíně běžně používaný. Čtenář to má za sprosté. „Podle této vaší vulgární logiky potom i nadávky do idiotů a debilů mezi politiky byly podle vás slušné proto, že se jich v medicíně používá. Vaše účelová obhajoba vaší sprostoty slovního vyjadřování na adresu prof. Kellera a spekulace o názvosloví vyměšování spíše naznačuje, že se nechcete za svou neslušnost vůči němu omluvit,“ píše čtenář.

Jenže Pavel Bělobrádek podobným názorům nehodlá ustupovat. „Nezlobte se, ale kálet do vlastního hnízda je běžně užívané sousloví, pokud to nevíte. A proč bych se omlouval za pravdu. S tím debilem máte pravdu. Platí ale to, že kálení je výraz slušný a spisovný a že to je to běžně používaný slovní obrat, spisovný. Každopádně pan Keller si nezaslouží omluvu, není za co,“ říká na adresu europoslance.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Znesvěcování chrámů, to byste chtěl?

Dalších několik příspěvků si Bělobrádek na svém profilu na ParlamentníchListech.cz vysloužil svým údajně mírným postojem vůči Pussy Riot. Tazatel se ptá, zda by se mu jejich vystoupení líbilo i v katedrále sv. Víta. Pavel Bělobrádek se brání tomu, že by někdy jejich činy schvaloval. Jde mu prý hlavně o přiměřenost trestu. „Ne, to bych nechtěl a nikdy jsem neschvaloval jejich vystoupení. Tak nevím, co to tady píšete. Přečtěte si pořádně, co jsem napsal,“ odpovídá ostře lidovec.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

„Pussy Riot brutálně narušily bohoslužbu v pravoslavném chrámu, čímž se ještě chlubí. A já tvrdím, že naopak naše tendenční a podmaněná veřejně NESVÉPRÁVNÁ média, placená z našich daní a poplatků, celou věc vytrhávají z kontextu a těm duchovním ubožačkám pochlebují a obhajují je s tím, že pokud je to namířeno proti prezidentovi, je to v pořádku,“ píše se mimo jiné v jiném příspěvku adresovaném šéfovi lidovců. „To není dotaz, ale názor. Neobhajuji, co udělaly. Jen jde o nepřiměřenou tvrdost trestu,“ zopakoval politik.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Bělobrádkovi další čtenář připomněl, že KDU-ČSL by měla mít na prvním místě rodinu a slušné chování. „Nebo mají někteří členové choutky se zviditelnit podporou takového jednání, protože vše, co je protiruské, je dobré - fašisti na Ukrajině, pornohvězdy Pussy Riot atd.?“ píše jiný z tazatelů.

„Nikdo chování těchto výtržnic nepodporuje, potrestání si zaslouží, ale odmítáme nepřiměřeně tvrdý trest, který nebyl kvůli tomu, co a kde udělaly, ale že to bylo proti prezidentovi. Takže nesměšujte dvě věci, které jsou opravdu různé. To, že nesouhlasím s tím, že někdo krade v samoobsluze, neznamená, že se nepostavím proti tomu, že mu za to chtějí useknout ruku. Chápete to?“

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Platy jsme si ještě nezvýšili, o těch svých se domluvte se zaměstnavatelem...

Proč si poslanci zvýšili plat, když většina lidí zdaleka nedosáhne ani na průměrnou mzdu? Tak se ptá další z čtenářů. „Zajímalo by mě, kdy přidáte nám?“

„Nic jsme si nepřidali, buďte v klidu. Jedná se o tom. Pokud jste v soukromé sféře, tak my vám skutečně nic nepřidáme, to je věc vás a vašeho zaměstnavatele,“ odrazil nepříjemnou poznámku Bělobrádek.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Některé příspěvky jsou poměrně kuriózní. Jako ten následující: „Je pravda, co se povídá, že jste agent CIA?" „Víte, paranoia je vážná choroba, a lidi s touto diagnózou se mají léčit. Hlavně jsem agent marťanů...“ píše s nadsázkou a odkazuje na píseň Pepy Nose Agent Sí Aj Ej.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) je na svém profilu na ParlamentníchListech.cz opakovaně kritizován za své vyjádření na adresu Miroslava Kalouska (TOP 09). Někteří mají totiž za to, že Herman mluvil nepravdu, když tvrdil, že Kalousek musel odejít od lidovců za paktování se s komunisty. „Kalousek přece od vás odešel sám a s pěkným prásknutím dveřmi, když si založil stranu u voličů úspěšnější než ta vaše,“ píše jeden z nich.

„Ukázal jsem v několika citátech, které jsou autentické, jak Miroslav Kalousek opustil svůj postoj proti komunistům a nakonec spolu s Jiřím Paroubkem podpořil Paroubkovo vládnutí za podpory komunistů. Musel opustit funkci předsedy a začal tím jeho politický sestup,“ opakuje Herman.

„Pokud jde o úspěšnost TOP 09, o té budou rozhodovat voliči, až vyprchá její prvotní protestní potenciál. My se snažíme být jakousi klidnou silou české politiky, kde se nepohybujeme ode zdi ke zdi. Zdá se, že voliči tomuto našemu postoji rozumí,“ podotkl lidovec k úspěšnosti své strany.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Komu sloužíte, Německu, nebo České republice?

Velmi nepříjemný dotaz na ministra kultury se týká jeho údajného členství v Ackermannově nadaci sudetoněmeckého landsmanšaftu. „Třebaže vím, že jako bývalý fráterník jste značně otrlý, přesto – nepřipadá vám, pane, v tom případě zvláštní, že působíte jako člen české vlády? Ke komu jste více loajální, k Německu, nebo České republice?" zaútočil čtenář.

Daniel Herman nejprve uvedl informace na pravou míru. „Jsem předsedou českého Sdružení Ackermann Gemeinde (SAG),“ uvádí a pak cituje ze stanov o činnosti sdružení. „Účelem SAG je přispívat ke konstruktivnímu utváření budoucnosti Evropy. Činí tak u vědomí staletí trvajících společných dějin Čechů a Němců. Proto se svou prací zasazuje o uchování společného kulturního dědictví a o smíření obou národů. Při své práci vychází z křesťanských zásad,“ uvádí Herman.

Daniel Herman se také ohradil proti výrazu „otrlý“ i proti výrazu „fráterník“. „Proč by člověk nemohl být členem českého sdružení, které se zajímá o kulturní záležitosti mezinárodních vztahů, a to především s naším největším sousedem, a současně členem české vlády? Naopak se domnívám, že něco takového je zcela namístě. K vaší otázce, zda jsem více loajální k Německu, nebo České republice, mohu zcela jasně odpovědět, že jsem občan České republiky a ministr vlády České republiky, který dělá všechno pro prospěch této země. Domnívám se, že přátelství s ostatními národy založené na pravdě k tomu zcela jasně patří,“ vysvětluje Herman.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Čtenářka Simona chtěla znát názor lidoveckého ministra na trojici Sobotka, Zeman, Zaorálek. „Nemyslíte, že nám hlavní představitelé naší zahraniční politiky škodí? A co s tím? Vyměnit?“ Podotýká, že premiér až s návštěvou USA začal o Havlovi mluvit oslavně.

„Kolem výročí 25 let od listopadové revoluce v roce 1989 dochází k jakémusi lámání chleba. Přes různé názorové rozdíly, přes různé skutečné či domnělé rozpory, které nastaly během politického života v minulých letech, je potřeba se sjednotit na tom, co je základní. Že je Václav Havel ve Spojených státech a západním světě uznávanou osobností, je celkem zřejmé a není potřeba to dokazovat. O tom, kam bude naše země nakonec směřovat, nerozhoduje nakonec nikdo jiný než občané. Jmenovala jste několik osob, každá z nich byla zvolena podle pravidel hlasy českých občanů. Život této země určují naši občané a nikdo jiný. Když je řeč o výměně politiků, pokud nejde o nějaké vyloženě trestní jednání, nebo velké poškození této země, je třeba vyčkat dalších voleb, které jsou tím nejspolehlivějším prostředkem, jak se lidé mohou vyjádřit a dosáhnout nějaké změny,“ napsal do odpovědi mimo jiné Herman.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…