Sprostý útok na profesora Pirka z Britských listů

27.03.2016 13:12

Lékař Jan Pirk poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor, ve kterém mimo jiné mluvil o nezbytnosti obrany Evropy. Za to se stal terčem webu Britské listy, který jej označil několika nevybíravými výrazy a uzavřel konstatováním, že právě takoví lidé, jako je Pirk, podporovali Hitlera.

Sprostý útok na profesora Pirka z Britských listů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardiochirurg Jan Pirk

Profesor Pirk v rozhovoru pro PL.cz vyzýval, aby evropské armády zaútočily na islamisty přímo na Blízkém východě. „Já jsem lékař, nejsem pro žádné vraždění lidí, ale jsem přesvědčen, že by měly vzniknout evropské ozbrojené síly a vniknout na území ovládaná Islámským státem a Islámský stát vykořenit a zlikvidovat. Na hrubý pytel hrubá záplata. Po tom, co se teď odehrálo v Bruselu, by tam prostě měla vtrhnout silná armáda spojených evropských a amerických sil, zlikvidovat to tam a udělat z toho poušť,“ uvedl.

Podle Řezáče je ale profesor Pirk typickým fachidiotem, odborníkem na svůj obor, ovšem mimo něj absolutně nepolíbeným. Sám si prý tyto vlastnosti spojoval pouze s technickou inteligencí, ale nyní se přesvědčil, že podobně „mimo“ může být i lékař. „Tyhle akademické celoživotní blbečky jsem zažil už na vojně. Vono to něco odborného vyštudovalo a myslelo si, že sežralo moudrost světa. Když vystřelil tank, skoro se podělali,“ podělil se o své zkušenosti.

Když se takový akademik dostane mimo svůj obor, je to podle Řezáče vždy průšvih. „Čeští fašističtí profesoři a novinářští honimíři obdivovali Mussoliniho, Dolfuse a Hitlera,“ tvrdí.

K jednomu z jeho příspěvků se vyjádřil i vydavatel Britských listů Jan Čulík. Podle něj o profesoru Pirkovi nejvíce vypovídá to, že se vůbec bavil s ParlamentnímiListy.cz. „Parlamentní listy publikují systematicky naprosté nesmysly, destabilizují jimi společnost a izolují ji od civilizovaného světa,“ vzkazuje. A kdokoliv s nimi spolupracuje, nevyhnutelně se prý diskredituje.

„Čtenáři by si měli uvědomit, že se nechávají bezostyšně oblbovat lidmi, jako je vlastník tohoto serveru, král českého hazardu,“ dodává v narážce na senátora Ivo Valentu. Později ještě Čulík dal právě roli „kápa českého hazardu“ do souvislosti s tím, že PL.cz ještě nemají na svém kontě trestní stíhání, jak by se prý stalo v jakékoliv civilizované zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

11:42 Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

V rozhovoru pro Lidové noviny nakousl předseda ODS Petr Fiala opravdu hodně témat. Řekl například, ž…