Srby jste nezlomili! Foldyna v TV rozpoutal peklo proti NATO, generál jen hleděl

22.03.2019 12:35 | Zprávy

Před pár dny jsme oslavili dvacáté výročí vstupu České republiky do NATO. Generál Jiří Šedivý a poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna nabídli na toto dvacetiletí dva zcela odlišné pohledy. Zatímco Šedivý označil za jednu z bezpečnostních hrozeb pro NATO a tím i pro nás jako pro členský stát Aliance Rusko, Foldyna oponoval, že žádní ruští emigranti nám tady nebodají ženy na ulicích, zatímco islámští radikálové přesně toto činí. A proto jsou oni tou hlavní hrozbou.

Srby jste nezlomili! Foldyna v TV rozpoutal peklo proti NATO, generál jen hleděl
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

Generál Šedivý se domnívá, že už patříme mezi zkušené členy Aliance, kteří působí v Mali, v Afghánistánu či v Kosovu. „Mám specialisty, jako jsou vojáci z Liberce – protichemická jednotka. Tam pořád jsme na té špici. Jednoduše, vojáci České republiky jsou hodně technicky vzdělaní, dokážou se orientovat ve složité situaci. Jsme sice často nahlíženi jako Černí baroni, ale naši vojáci jsou ve své podstatě velmi disciplinovaní,“ prohlásil Šedivý v pořadu Názory bez cenzury na FTV Prima.

Zdůraznil, že NATO je Aliancí suverénních států, která se soustředí na ochranu území členských států. „Mezi ty nejhlavnější hrozby patří Rusko. Je to tím, že Rusko – my to datujeme rokem 2014, ale já si myslím, že to začalo plnit už v roce 2008 – začalo plnit tu vizi prezidenta Putina – obnovit svůj vliv v tom dominiu Sovětského svazu. To je nebezpečné. A pokud by to mělo pokračovat dál, tak bychom měli přijmout ještě nějaká radikálnější opatření,“ poznamenal Šedivý s odkazem na obsazení ukrajinského poloostrova Krym ruskou armádou v roce 2014 a na ruskou vojenskou operaci v Gruzii v roce 2008.  

Poslanec Foldyna okamžitě oponoval, že to vidí jinak. Největší hrozbu vidí v terorismu, především v teroristických aktech islámských radikálů. „Když se podívám do včerejších novin, tak to nebyl žádný ruský emigrant, který by polil autobus támhle někde v Německu a chtěl zapálit děti. Žádný ruský emigrant tady nebodá lidi, ženy na ulicích,“ zaznělo z úst poslance.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…