Stádo, slepci. Už bylo dost těch vašich urážek normálních lidí. Americký novinář posílá ostrá slova svým kolegům

11.11.2016 8:51 | Zprávy
autor: pro

Komentátor deníku Chicago Tribune John Kass tvrdí, že neúspěch Hillary Clintonové se dal od samého začátku očekávat. Jako symbol establishmentu prý nemohla nikdy Trumpa porazit. Kass rovněž tvrdě kritizuje americká média za to, že se vůči republikánskému kandidátovi chovala nefér.

Stádo, slepci. Už bylo dost těch vašich urážek normálních lidí. Americký novinář posílá ostrá slova svým kolegům
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Kass konstatuje, že Trump může v prezidentské funkci uspět, ale zrovna tak vše může skončit jako v nekonečném americkém seriálu Dynastie. „Tedy jako příběh plný intrik, peněz a moci, v jehož centru se budou nacházet Trump, jeho trofejní manželka a pohledné děti. Zatím ale nemá smysl uvažovat o takových fantaskních scénářích. Důležitější je uvědomit si, jak se to celé seběhlo. A k tomu je nutné zaměřit se na předsudky a pošetilé myšlení našich elit.“

„Nicméně fakta jsou zatím jasná. Trump zvítězil v mnoha amerických státech a republikáni ovládnou nejenom Bílý dům, ale také Kongres a Senát, což jim dává i možnost dosadit své soudce na Nejvyšší soud. Jak se to ale všechno mohlo stát? Jak mohla s Trumpem prohrát vlivná a bohatá Hillary Clintonová, kterou podporovala většina klíčových institucí, médií a nakonec i samotný Barack Obama? Jak k tomu mohlo dojít?“

Americký novinář v tomto bodě odkazuje na svůj osm měsíců starý článek, kde předpovídal neúspěch Clintonové. „Už před více než rokem ovládla veřejný prostor prostor touha po revoluční změně, jež měla odstavit současný establishment od moci. Jelikož Clintonová byla jeho symbolem, tak prostě z klání s Trumpem vyjít vítězně nemohla. Není to vlastně žádná velká záhada,“ konstatuje šedesátiletý doyen americké žurnalistiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…