Stanislav Křeček varuje před nejnovějším nápadem nové, lepší a pokrokovější levice. Lidé z něj budou mít v hlavě hokej

08.09.2018 19:42

Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se postavil proti snahám vykreslovat svazek homosexuálů jako totožný se svazkem mužem a ženy. Někteří lidé dokonce tvrdí, že homosexuální svazky znovu navrátí manželství lesk. Křeček tento argument zpochybňuje. Podle jeho názoru spíš zažijeme pořádný hokej.

Stanislav Křeček varuje před nejnovějším nápadem nové, lepší a pokrokovější levice. Lidé z něj budou mít v hlavě hokej
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Křeček
reklama

Stanislav Křeček se na stránkách deníku Právo rozhodl nabídnout tak trochu jiný pohled na snahy o zrovnoprávnění homosexuálních svazků s manželstvím. Jeho komentář se objevil také na blogu serveru Aktuálně.cz. Zástupce ombudsmanky zmíněné snahy odmítá. Ne proto, že bychom si nebyli všichni rovni. Všichni lidé jsou si rovni. Jenže podle Křečka je třeba respektovat také skutečnost, že každý člověk je jiný.  

„Jde zde totiž o zcela zjevnou záměnu rovnosti a stejnosti, což je, žel, častou součástí představ těch, kteří se považují za novou, lepší a pokrokovější levici. Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejní, a pokud toto nebude pochopeno, budou někteří stále častovat společnost výtkami o diskriminaci a o nedostatku svobody,“ varoval Křeček.

Je to prý asi totéž, jako když někdo mluví o hokeji, ale už nerozlišuje lední hokej, pozemní hokej, online hokej a tak dále. Jde sice o hokej, ale každý ten hokej je trochu jiný. Fanoušci to vědí a nenapadlo by je tyto sporty zaměňovat. A s manželstvím a s partnerstvím homosexuálů je to stejné. Ani tyto dva druhy vztahu nelze podle zástupce ombudsmanky zaměňovat.

Pokud připustíme, aby se i svazku stejnopohlavních párů říkalo manželství, pak v tom podle Křečka bude pořádný „hokej“, v přeneseném smyslu slova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

10:05 „Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

Hostem u Jana Krause v jeho show byla po docela krátké době opět zpěvačka Bára Basiková. „To víš, in…