Stanjura chce Pekárka řešit na klubu ODS

9. 11. 2012 13:14

Poslanecký klub ODS se bude případem nepravomocně odsouzeného nováčka ve Sněmovně Romana Pekárka zabývat dnes od 13:00. Novinářům to v parlamentu řekl předseda klubu Zbyněk Stanjura. Řešení situace okolo poslance, kterého strana ve Sněmovně nechce, nejprve navrhne svým kolegům. O Pekárkovo vydání k trestnímu stíhání dnes Sněmovnu zřejmě požádá pražský vrchní soud.

Stanjura chce Pekárka řešit na klubu ODS
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Roman Pekárek, nový poslanec za ODS
reklama

Pekárek je jedním z trojice náhradníků, kteří tento týden v parlamentních lavicích vystřídali tři vnitrostranické rebely ODS. Ti svým odchodem umožnili pokračování koaliční vlády, která s novými poslanci protlačila Sněmovnou vládní balíček daňových změn. Umožnila tak vládě politicky přežít, končící trojice s materiálem nesouhlasila.

Bývalého místostarostu Kolína Pekárka letos soud nepravomocně odsoudil na šest let za korupci. Poslanec rozhodnutí soudu zpochybňuje a dosud dával najevo, že ve Sněmovně hodlá zůstat. Novináři dnes nebudou na výsledky jednání klubu čekat jako obvykle v předsálí místnosti, kde se poslanci ODS scházejí. Podle mluvčího strany Tomáše Bartovského o tom rozhodl tajemník klubu v "reakci na chování některých novinářů, které nebudeme specifikovat".

S jiným vysvětlením ale přišel Stanjura. "To jsou klubové prostory. Myslím, že také potřebujeme trochu klidu," řekl. "Potřebujeme být chvíli bez mikrofonů a kamer. Až budeme mít nějaký tiskový výstup, tak se určitě sejdeme," dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…