Stanjura vyzval Vojtěcha k odstoupení: Hřebíček do rakve

17.07.2020 20:23

Předseda klubu poslanců ODS Zbyněk Stanjura volá po rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Podle Stanjury Vojtěch nezvládl situaci na Karvinsku – i když minulý týden hovořil o zvládání situace, tak nakonec přijal náhlé zpřísnění opatření v celém Moravskoslezském kraji. Stanjura proto žádá i odstoupení ředitelky Krajské hygienické stanice Pavly Svrčinové. Oba kritizovaní ale odstoupení dle svých slov nechystají.

Stanjura vyzval Vojtěcha k odstoupení: Hřebíček do rakve
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Přestože ministr zdravotnictví Adam Vojtěch opakovaně hovořil o zvládání situace na Karvinsku, odkud se prý nákaza nešíří do okolí, ve spolupráci s „krajskou hygienou“ nakonec zavedli přísná opatření pro celý Moravskoslezský kraj, protože se prý nákaza začíná šířit i do rizikové skupiny lidí nad 65 let.

„Nejenže je z důvodu neuvěřitelné neschopnosti vlády omezen pohyb a svoboda občanů kraje, ale také se může jednat o poslední hřebíček do rakve pro významnou část lokální ekonomiky a ohrožení velkého množství firem i podnikatelů,“ uvedla ODS v tiskovém prohlášení.

„Ministr zdravotnictví podle mého názoru opravdu nezvládá tu funkci celou dobu covidové krize. Pan premiér ho vždycky hájí a má dva argumenty – je mladý a je slušný. Ale já myslím, že pro 1,2 milionu obyvatel našeho kraje je to prostě málo,“ řekl místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. „Stát v Moravskoslezském kraji selhává," dodal, s tím, že ministr opakovaně tvrdil, že situace je pod kontrolou.

Stejně tak, podle Stanjury, pochybila Krajská hygienická stanice v čele s Pavlou Svrčinovou, která také hovořila o tom, že situace je pod kontrolou. „Buď nám říkala nepravdu minulý týden, nebo tento týden. A není možné, aby státní úředník takhle podával nepřesné a nevěrohodné informace. V takovém případě ten člověk musí z té funkce odejít,“ řekl Stanjura.

Náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS) kritizuje také fakt, že Vojtěch o zpřísněných hygienických opatřeních v regionu informoval na twitteru. „To pokládám za naprosto dehonestující," sdělil Unucka podle informací serveru Echo24.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děti 12, 13 let, už by měly brát blokátory puberty, pokud pochybují o genderu. Jako cukrovka, říká aktivistka o lidech „mezi“

7:09 Děti 12, 13 let, už by měly brát blokátory puberty, pokud pochybují o genderu. Jako cukrovka, říká aktivistka o lidech „mezi“

Hostem Standa Show byla Chloé Monette, trans, vegan, eco-marxist, she/her a také zakladatelka webu J…