Stanjura vyzval Vojtěcha k odstoupení: Hřebíček do rakve

17.07.2020 20:23

Předseda klubu poslanců ODS Zbyněk Stanjura volá po rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Podle Stanjury Vojtěch nezvládl situaci na Karvinsku – i když minulý týden hovořil o zvládání situace, tak nakonec přijal náhlé zpřísnění opatření v celém Moravskoslezském kraji. Stanjura proto žádá i odstoupení ředitelky Krajské hygienické stanice Pavly Svrčinové. Oba kritizovaní ale odstoupení dle svých slov nechystají.

Stanjura vyzval Vojtěcha k odstoupení: Hřebíček do rakve
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Zbyněk Stanjura

Přestože ministr zdravotnictví Adam Vojtěch opakovaně hovořil o zvládání situace na Karvinsku, odkud se prý nákaza nešíří do okolí, ve spolupráci s „krajskou hygienou“ nakonec zavedli přísná opatření pro celý Moravskoslezský kraj, protože se prý nákaza začíná šířit i do rizikové skupiny lidí nad 65 let.

„Nejenže je z důvodu neuvěřitelné neschopnosti vlády omezen pohyb a svoboda občanů kraje, ale také se může jednat o poslední hřebíček do rakve pro významnou část lokální ekonomiky a ohrožení velkého množství firem i podnikatelů,“ uvedla ODS v tiskovém prohlášení.

„Ministr zdravotnictví podle mého názoru opravdu nezvládá tu funkci celou dobu covidové krize. Pan premiér ho vždycky hájí a má dva argumenty – je mladý a je slušný. Ale já myslím, že pro 1,2 milionu obyvatel našeho kraje je to prostě málo,“ řekl místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. „Stát v Moravskoslezském kraji selhává," dodal, s tím, že ministr opakovaně tvrdil, že situace je pod kontrolou.

Stejně tak, podle Stanjury, pochybila Krajská hygienická stanice v čele s Pavlou Svrčinovou, která také hovořila o tom, že situace je pod kontrolou. „Buď nám říkala nepravdu minulý týden, nebo tento týden. A není možné, aby státní úředník takhle podával nepřesné a nevěrohodné informace. V takovém případě ten člověk musí z té funkce odejít,“ řekl Stanjura.

Náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS) kritizuje také fakt, že Vojtěch o zpřísněných hygienických opatřeních v regionu informoval na twitteru. „To pokládám za naprosto dehonestující," sdělil Unucka podle informací serveru Echo24.cz.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: jma

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …