Starej, zlej kokot Miloš Zeman? Sranda pokračuje

21.12.2017 9:05

Herec Jiří Maryško, který před nedávnem zkritizoval prezidenta Miloše Zemana a napsal o něm, že je starej zlej kokot, se dočkal následného protiútoku od hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten uvedl, že Maryško ve staroslověnštině znamená idiot.

Starej, zlej kokot Miloš Zeman? Sranda pokračuje
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Maryško se však nevzdává a nyní píše do Kanceláře prezidenta republiky o vyjádření. „Můj advokát Prasman Dunka by se mohl jmenovat doktor Jiskra. Je totiž velice zvídavej. Včera napsal na Hrad. Tak uvidíme, jestli byl adresát zastižen, nebo je s páníčkem na běžkách...“ poznamenal k dopisu Maryško.

Ovčáček to, že „maryško“ je staroslověnský výraz pro idiota, uvedl pro Deník.cz. Odborník na staroslověnštinu František Čajka však oponoval, že ve Slovníku jazyka staroslověnského se dané slovo nevyskytuje. „Jde o zdrobnělou podobu osobního jména Marie,“ řekl Čajka. 

Původní text ZDE.

Maryško nyní dle zákona o svobodném přístupu k informacím píše prostřednictvím svého právníka Kanceláři prezidenta republiky. V listu zmiňuje mimo jiné pochybnosti o tom, že by Cyril a Metoděj v devátém století definovali termín idiot. 

Po Ovčáčkovi pak požaduje informaci ohledně toho, z čeho při svém tvrzení vychází.

Zdroj: https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/vy-starej-zlej-koko-e-vzkazal-marysko-prezidentu-zemanovi-20171208.htm

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…