Pane starosto, s tím, že by byla Nečasova vláda nejhorší od roku 1989, nesouhlasíte a vítáte například snahy zamezit neoprávněné konzumaci sociálních dávek. Sociální napětí ve společnosti ale stále roste a navíc je Česká republika kritizována za zhoršující se životní podmínky a neexistenci zákona o sociálním bydlení, což potvrzuje i nárůst bezdomovců v ČR. Do jaké míry tak byly skutečně opatření Nečasovy vlády v sociální oblasti efektivní? A jsou uvedené problémy aktuální i v Táboře?
Zmíněná opatření jsou nedotažená a málo efektivní. Problémy s bezdomovci jsou všude, Tábor nevyjímaje. Zásadně obtížné je odlišit lidi bez domova, kteří se do této životní situace dostali, aniž by si to přáli, opravdu nemají střechu nad hlavou a mají vůli se z toho dostat. Těm je třeba pomoci. A pak jsou ti, kterým s prominutím říkám „somráci“, kterým jejich stav vyhovuje a zneužívají demokratické principy společnosti i její nabízenou pomoc.
S čím ale nesouhlasíte, je prezidentova ,,okázalá podpora sociální demokracie“. Podle vašich slov také prezident rozděluje společnost více, než je přirozené. Jak ale vnímáte prezidenta ve vztahu k straně nesoucí jeho jméno? Připomeňme, že SPOZ využila prezidenta na sém billboardu. A co od něj očekáváte po volbách, kde bude hrát jednu z klíčových rolí, především při jmenování vlády? Otázkou také zůstává, jaký vliv bude mít na již zmíněnou sociální demokracii, z jejích řad bude zřejmě jmenovat i premiéra.
O pomoci pana prezidenta jsem mluvil pod dojmem jeho vystupování na sjezdu sociálních demokratů. Od té doby se mnoho změnilo a SPOZ je evidentně prezidentskou stranou. Po volbách očekávám od pana prezidenta silové uplatnění jeho autority na hranici Ústavy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková