Jak vy osobně vnímáte zatýkání v nejvyšších patrech české politiky, které způsobilo pád vlády? Prezident Zeman se i přes nevůli všech parlamentních stran rozhodl jmenovat úřednickou vládu. Jak se k takovému rozhodnutí stavíte vy osobně?
Myslím, že všichni občané mají z této skutečnosti velmi nepříjemný pocit. Obávám se, že navrhovaná úřednická vláda nezíská podporu. My na obcích a městech potřebujeme mít jistotu, že rozjednané záležitosti budou řešeny a ne odsouvány pro neshody ve vládě. Čekáme na důležitá rozhodnutí a podpisy smluv, abychom dále mohli pokračovat v naší práci.
Občany kraje trápí především problémy se špatným ovzduším. Moravskoslezský kraj tak poslal na konci června do Parlamentu dva konkrétní návrhy, kterými chce změnit zákon o ochraně ovzduší. Jednak se snaží prosadit to, aby bylo možné kontrolovat, čím lidé topí, druhý se týká poplatků, které odvádí státu velcí znečišťovatelé. Jak se k těmto návrhům stavíte vy osobně? A jakou šanci jim dáváte na úspěch? Především možnost kontrolovat, čím lidé topí, vyvolávala v minulosti bouřlivé diskuze o tom, zda dochází či nedochází k narušování domovní svobody.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Kateřina Synková
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 10:08 Čím dál víc peněz na zbrojení? Na pořadu je zákon o referendu, říká Zaorálek