Starostka zuří. A toto vzkázala Američanům ke zprávě o diskriminaci Romů

09.03.2014 8:28 | Zprávy

Starostka Duchcova se čertí nad americkou zprávou, která označila diskriminaci Romů a násilí proti nim za největší lidskoprávní problém České republiky. Dokument si lze přečíst v původní anglické verzi.

Starostka zuří. A toto vzkázala Američanům ke zprávě o diskriminaci Romů
Foto: hns
Popisek: Starostka Duchcova Jitka Bártová

Ohniskem posledního rozhořčení starostky Duchcova Jitky Bártové se stala letošní zpráva ministerstva zahraničí USA, která každoročně hodnotí dodržování lidských práv ve světě. V Česku je podle tohoto dokumentu největším problémem v oblasti lidských práv právě diskriminační přístup k romskému etniku. Mezi další problémy řadí americká diplomacie násilí na ženách, zneužívání dětí, obchod s lidmi či diskriminaci pracujících přistěhovalců.

  • Celá zpráva ZDE

„Ten, kdo to pro ministerstvo zahraničí USA sepsal, nejspíš bydlel čtyři dny v hotelu Four Seasons a informace o ČR získal od nějaké agentury,“ byla po přečtení přesvědčena starostka Jitka Bártová. „Nečetla jsem tu zprávu celou, jen kousek. Ale zaujalo mne, že v ČR je problém, že eskorta doprovází vězně k lékaři, a tak tam nemají soukromí. Bože, ještě, že v USA nevědí, že i sestřička u mého obvodního lékaře sedí s ním v ordinaci,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lucie Bartoš

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbavit feťáků. Zakážu kovové lžičky v celém Ústí! Komik Hranáč natočil vzkaz pro politiky

9:32 Zbavit feťáků. Zakážu kovové lžičky v celém Ústí! Komik Hranáč natočil vzkaz pro politiky

Komik Martin Hranáč by chtěl do zastupitelstva v Ústí nad Labem. Ohledně svého politického programu …