Starostové budou dostávat jednou týdně data o koroně

26.08.2020 6:27 | Zprávy
autor: jav, čtk

Starostové obcí s rozšířenou působností budou data o nemoci covid-19 dostávat od Ústavu zdravotnických informací a statistiky jednou týdně. Půjde o komplexní přehled základních epidemiologických parametrů. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle ředitele ÚZIS Ladislava Duška bude na podzim možné, aby se data aktualizovala denně.

Starostové budou dostávat jednou týdně data o koroně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky

Podle Duška rozhodně nedostanou starostové data o konkrétních nakažených. "Nikdy jsme nežádali o to, abychom věděli, kteří lidé v obci jsou nakažení," řekl předseda Svazu měst a obcí František Lukl. S ministrem zdravotnictví dnes Lukl, který je starostou Kyjova, za svaz podepsal memorandum o spolupráci. "Jakýkoliv nedostatek vzbuzuje určité pochybnosti a možná je větším strašákem, než samotná nákaza," dodal.

ÚZIS v příštích dnech vyzve skrze datovou schránku starosty, aby ho kontaktovali a dá jim přístup do zabezpečeného úložiště, kde si budou moci stáhnout týdenní data za svoji obec a obecnější přehled za celý okres. Technicky je předávání dat podle Duška připraveno.

V první fázi budou mít starostové informace o počtu nových případů, počtu zásahů ve zranitelných skupinách obyvatel, zejména starších nebo do budoucna i podle nemocnosti, a počtech hospitalizovaných. "Dostanou také denní data o počtech testů, kdo je indikoval a s jakým důvodem," doplnil Dušek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …