Stát nesmí ratifikovat Istanbulskou úmluvu. Její cíl je jiný! Poslanec SPD předkládá konkrétní části z dokumentu

27.7.2020 6:55 odp.

Server ParlamentníListy.cz přinesl informaci, že premiér Andrej Babiš (ANO) vyslechl důraznou žádost Rady vlády pro rovnost žen a mužů, aby kabinet co nejrychleji přijal Istanbulskou úmluvu. Úmluvu, jejíž obsah budí nejen v Česku mnoho vášní. Proti přijetí úmluvy v Česku se důrazně postavil poslanec SPD Tomia Okamury Jiří Kobza.

Stát nesmí ratifikovat Istanbulskou úmluvu. Její cíl je jiný! Poslanec SPD předkládá konkrétní části z dokumentu
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

Rada vlády pro rovnost žen a mužů vyzývá vládu ČR, aby bez zbytečného odkladu i vzhledem k dopadům pandemie covid-19 projednala návrh na ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí,“ stojí v usnesení, z něhož citoval server ParlamentníListy.cz.

Poslanec Jiří Kobza před přijetím Úmluvy důrazně varoval a připomněl, že už v dubnu 2019 ve sněmovně žádal vládu, aby proces ratifikace této úmluvy zcela zastavila, protože má za to, že tato Úmluva není ničím jiným než úderem na tradiční rodinu.

„Smluvní strany přijmou nezbytná opatření k prosazování změn sociálních a kulturních vzorců chování žen a mužů za účelem vymýcení předsudků, obyčejů, tradic a veškerých dalších zvyklostí, které jsou založené na myšlence méněcennosti žen nebo stereotypním pojímání rolí žen a mužů,“ citoval Kobza z Úmluvy.

„Např. článek 28 Úmluvy ukládá státům, aby učinily opatření, která by nebránila pracovníkům jistých profesí ohlásit spáchání násilného činu či obavu, že takový čin bude v budoucnu spáchán. Což explicitně znamená zásadní riziko prolomení zákonně a ústavně zakotveného práva (i povinnosti) profesní advokátní mlčenlivosti,“ pokračoval poslanec.

U článku 35 Úmluvy pak podle něj hrozí, že může být kriminalizován i jakýkoli fyzický trest uplatněný vůči dítěti.

Poslanec má za to, že přijetí této Úmluvy není v zájmu ČR už proto, že je v našem právním řádu trestání domácího i jiného násilí dostatečně podchyceno.

„Proklamovaný cíl Úmluvy, tzn. boj proti násilí vůči ženám, je zde spíše pláštěm pro zakrytí jejího skutečného záměru a cíle, kterým je nepochybně snaha o povýšení umělé ideologie tzv. genderismu na úroveň vymahatelného univerzálního lidského práva, na což má dohlížet nově zřízený, mocný a nedotknutelný nadnárodní kontrolní orgán GREVIO – vyšetřovatel, žalobce, soudce a kat v jednom. To je záměr a cíl, řekněme, krátkodobý a viditelný. Tím dlouhodobým – a ještě mnohem nebezpečnějším – cílem je snaha o postupný rozklad staletých základů a hodnot západní křesťanské společnosti, založené zejména na tradiční rodině coby jejím klíčovém pilíři – a na svobodě lidského myšlení, přesvědčení a víry, která je obdobnými dokumenty a mechanismy taktéž zásadně podkopávána.“ varoval Kobza.

Sečteno a podtrženo, ve jménu genderové ideologie bude po podpisu úmluvy upravována i česká národní legislativa a podpoře se budou těšit ty neziskové organizace, které se této problematice věnují. To by podle Kobzy vedlo k nárůstu regulace.

Protože Úmluvu podepsala Evropská unie, hrozí, že jí Česká republika bude tak jako tak ovlivňována.

A vůbec nejhorší podle poslance je, že genderovou ideologií budou ovlivňovány i děti.

„Úmluva požaduje a de facto nařizuje silnou státní ingerenci do vzdělávacích osnov a vzdělávacího systému v duchu ideologie genderismu,“ napsal Kobza, který tak předestřel některé z důvodů, proč podle jeho názoru kabinet nesmí Istanbulskou úmluvu ratifikovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

20:20 Knihkupci odmítnuta, přesto se Hamplovy knihy prodaly tisíce. Zásadní objev? Ben Kuras ho předložil

Ben Kuras se v recenzi psané pro ParlamentníListy.cz věnuje knize sociologa Petra Hampla Prolomení h…