Stát uzavřel tendr na auta za 800 milionů. Vyhrála asi Škodovka

05.07.2018 19:14

Stát na přelomu června a července uzavřel tendr na nákup a servis osobních aut za více než 800 milionů korun. Uvedl to dnes server iDNES.cz na základě vyjádření Ministerstva financí (MF). Hlavního vítěze zatím stát nezveřejnil, podle serveru se jím zřejmě stane tuzemská automobilka Škoda Auto. Do poloviny července ale ještě trvá lhůta pro případné podání námitek proti výsledku výběrového řízení.

Stát uzavřel tendr na auta za 800 milionů. Vyhrála asi Škodovka
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Stát v tendru oslovil několik automobilek i dealerů aut. Většinu požadovaných vozů dodá podle serveru Škoda a část také její hlavní konkurent na českém trhu, automobilka Hyundai. Firmy nechtěly tendr do vyhlášení oficiálních výsledků komentovat.

„V souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek bylo oznámení o výběru dodavatele zasláno pouze účastníkům zadávacího řízení. Pokud nebudou ve stanovené lhůtě podány námitky, se kterými by se MF muselo vypořádat, po jejím vypršení MF neprodleně uzavře smlouvy s vybranými dodavateli, které bude možné zveřejnit. Lhůta vyprší v polovině července,“ oznámil serveru Filip Běhal z tiskového oddělení MF.

Zakázka se týká dodávky aut na běžný pohon včetně servisu a asistenčních služeb. Vozy bude stát odebírat průběžně podle potřeby během dvou let. Zakázky se kromě Ministerstva financí jako centrálního zadavatele účastní také Ministerstva dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a pro místní rozvoj.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy už jste se nenarodili jako Češi, říká Pospíšil o mladých

20:22 Vy už jste se nenarodili jako Češi, říká Pospíšil o mladých

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se v rozhovoru pro server E15.cz, vedeném Jaroslavem Denemarkem, vyjád…