Státní tajemnice přišla do Rozhlasu ohlásit velký úspěch Babiše na úrovni EU

13.11.2019 21:31

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítala Milena Hrdinková, státní tajemnice pro evropské záležitosti. Popsala úspěch předsedy vlády, kterého dosáhl na úrovni EU.

Státní tajemnice přišla do Rozhlasu ohlásit velký úspěch Babiše na úrovni EU
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš po setkání premiérů V4

Český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se pokusil na úrovni EU prosadit „reverse charge“, neboli česky přenesenou daňovou povinnost, a zdá se, že uspěl, i když jen na přechodnou dobu. Povinnost prodávajícího (poskytovatele plnění) přiznat a zaplatit daň na výstupu přesouvá na kupujícího. Podle Hrdinkové to jednoznačně mělo smysl, i když jde jen o výjimku pro Česko a jen do roku 2022.  Mělo to podle ní smysl, i když v to prý sama na počátku celého snažení nevěřila. „Já sama jsem tomu zpočátku nevěřila, že dokážeme něco takového prosadit,“ uvedla hned na úvod.

„Dívám se na to s velkým optimismem a vidím tam velký potenciál, který jsme vytvořili pro všechny členské státy,“ poznamenala dáma s tím, že naše snažení podpořilo i Německo. Může se prý také stát, že naše výjimka bude prodloužena i za rok 2022.

Ve vysílání zdůraznila, že Andrej Babiš chápal reverse charge jako jeden ze základních stavebních kamenů daňových změn v Česku. Druhým kamenem je prý elektronická evidence tržeb a třetím kamenem je kontrolní hlášení. Jako někdejší daňová expertka má Hrdinková za to, že trojblok těchto opatření může v celku fungovat. Ale pokud výjimka padne v polovině roku 2022, není jisté, že má smysl reverse charge zavádět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…