Státní zástupce Jirát se obává Rathova útěku mimo Evropu

12. 11. 2013 20:59

Státní zástupce Petr Jirát si stále trvá na tom, že důvody pro trvání protiútěkové vazby někdejšího poslance za ČSSD a středočeského hejtmana Davida Ratha trvají. Totéž si myslí o vazbě Kateřiny Pancové a Petra Kotta, který zatím ještě jako jediný z trojice ve věznici zůstává. Státní zástupce Jirát zatím ovšem podle svých slov nezná odůvodnění soudu, který propustil Davida Ratha z vazby.

Státní zástupce Jirát se obává Rathova útěku mimo Evropu
Foto: repro ČT, tan
Popisek: David Rath na svobodě

„Jsou tam dvě možnosti: první, že soud neshledal žádné důvody vazby, nebo shledal důvody útěkové vazby a usnesl se, že je možno ji nahradit jinými opatřeními, jako se to stalo u doktorky Pancové," řekl Jirát v rozhovoru ve vysílání zpravodajského kanálu České televize ČT24.

Proti rozhodnutí soudu není odvolání. Státní zástupce Jirát se však stále obává Rathova útěku do zahraničí. Věří, že někdejší polanec a hejtman má v zahraničí peníze a že o tom existují důkazy ve vyšetřovacím spise. Konkrétní důkazy ale komentovat nechtěl a ani neupřesnil zemi, kam by se mohl dle jeho přesvědčení David Rath uchýlit. Nevyloučil Izrael, upozornil však na možnost útěku do jiných mimoevropských zemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…