Státní zástupce obžaloval muže za teroristický útok na železnici

17.12.2018 12:48 | Zprávy
autor: mp

Pražské vrchní státní zastupitelství obžalovalo z teroristického útoku a z vyhrožování teroristickým trestným činem muže, který podle kriminalistů pokácel dva stromy na železniční tratě. Na dotaz ČTK to dnes uvedl dozorující státní zástupce Martin Bílý.

Státní zástupce obžaloval muže za teroristický útok na železnici
Foto: ČD
Popisek: Nové vlaky na sever Čech a do Německa

Obvinění se týká jednak nastražení vzrostlých stromů na koleje na Mladoboleslavsku, jednak šíření výhrůžných letáků, v nichž pachatel předstíral, že vyznavač džihádu plánuje útoky na české občany.

V případě prokázání viny hrozí obžalovanému pět až 15 let vězení. Kauzou se bude zabývat středočeský krajský soud.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šílenci.“ Slovenský vědec k summitu NATO. Toto u nás neznělo

13:52 „Šílenci.“ Slovenský vědec k summitu NATO. Toto u nás neznělo

Summit NATO, který se konal v turecké Ankaře, se stal nejen platformou pro další zbrojní obchody v h…