Státní zástupce promluvil o Babišovu synovi: Nesmíte zapomínat, že ...

16.11.2018 11:37

Představitelé státního zastupitelství a policie předstoupili před novináře a vyjádřili se k práci na kauze Čapí hnízdo a na možném únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO) Andreje Babiše mladšího. Státní zástupce Martin Erazím připomněl, že premiérův syn je v kauze Čapí hnízdo obviněn a jako obviněný může na svou obhajobu říkat naprosto cokoliv.

Státní zástupce promluvil o Babišovu synovi: Nesmíte zapomínat, že ...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto
reklama

Dělají policisté a státní zástupci všechno, co mohou, aby zdárně uzavřeli kauzu Čapí hnízdo, ve které je obviněn i český premiér Andrej Babiš (ANO)? Reportáž novinářů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ze serveru Seznam Zprávy vzbudila určité pochybnosti, když novináři dokázali najít premiérova syna Andreje Babiše mladšího a promluvit si s ním, zatímco policisté to ještě nedokázali.

Plukovník Jan Ptáček z krajské policie v Praze oznámil veřejnosti, že policisté věděli, že Andrej Babiš žije ve švýcarském bytě, ale nemohli za ním vyrazit tak, jak za ním vyrazili reportéři. Svazuje je zákon a mezinárodní dohody. Připomněl také, že v kauze Čapí hnízdo je obviněnou osobou, zatímco v otázce možného únosu je oznamovatelem, a dokonce možná poškozenou osobou. Tento druhý případ už byl policií jednou prověřen, ale nyní je prověřován znovu.

„Od včerejška se pokoušíme o navázání přímého kontaktu s pisatelem, čímž by mohlo dojít k objasnění některých věcí. Dosud pokusy o spojení s Andrejem Babišem mladším zůstávají bez odezvy,“ oznámil plukovník Jan Ptáček, ředitel krajského oddělení policie v Praze.

Státní zástupce Martin Erazím doplnil, že policie i státní zastupitelství postupují tak, jak je obvyklé i v jiných kauzách. „Především se vše děje v souladu se zákonem. Především bych chtěl zdůraznit, že Andrej Babiš mladší je v kauze Čapí hnízdo v pozici obviněného a jako takový může na svou obhajobu uvádět cokoliv nebo nemusí vypovídat vůbec,“ vysvětlil státní zástupce Erazím, když se snažil novinářům vyložit, že případná výpověď Andreje Babiše mladšího nemusí přinést průlom ve vyšetřování, o kterém se tak často mluví.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

18:21 ,,Hamáčkovo krvavé peklo..." Volnému otrnulo. Po zásahu policie. A těm druhým taky

Neděle je ve znamení demonstrací proti opatřením současné vlády. A Babiš s Hamáčkem z toho nebudou n…