Štefan Füle patří k těm lepším eurokomisařům, uvádí prý bruselský žebříček

13.11.2012 12:54 | Zprávy

Český zástupce v Evropské komisi Štefan Füle patří v Bruselu prý k těm lepším eurokomisařům. Vyplývá to z průzkumu zpravodajského portálu EurActiv a agentury Burson-Marsteller.

Štefan Füle patří k těm lepším eurokomisařům, uvádí prý bruselský žebříček
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

„Füle dostal v hodnocení více než 800 novinářů, analytiků nebo lobbistů pět bodů z deseti, tedy průměrnou známku,“ informuje Český rozhlas ČRo. Podle jeho zjištění vůbec nejhůř dopadla unijní ministryně zahraničí Catherine Ashtonová, jen o něco lépe než ona si vedl šéf komise José Manuel Barroso.

Stejně jako Füle si vedlo ale údajně i dalších deset komisařů. Před Fülem však skončily jen dvě komisařky: nizozemská a bulharská zástupkyně, referoval dnes Český rozhlas.

Füle má v Bruselu na starosti rozšíření unie. Jaké jsou jeho silné stránky? Průzkum hovoří o tom, že při prosazování vztahů se sousedními zeměmi sedmadvacítky si vede dobře. Jeho slabinou naopak je nedostatečný posun v rozšíření unie o Turecko a Chorvatsko.

Z průzkumu celkově vyplývá podstatné zhoršení hodnocení činnosti celé Evropské komise, tedy jakési evropské vlády, uzavírá rozhlas.

 


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…