Stejná písnička, stejné svině, neudržel se poslanec. Na jihu Ukrajiny se prý ztrácí děti a prodávají se lidské orgány

08.07.2014 18:44

Na jihovýchodě Ukrajiny se obchoduje s orgány, které byly odebrané zraněným východoukrajinským separatistům. Podobně, jako se to dělo za války v Kosovu. Informuje o tom česká verze Hlasu Ruska, který je zřizován ruskou vládou.

Stejná písnička, stejné svině, neudržel se poslanec. Na jihu Ukrajiny se prý ztrácí děti a prodávají se lidské orgány
Foto: youtube.com
Popisek: Převoz zraněných po bombardování sídla vzbouřenců v ukrajinském Luhansku

Podle Hlasu Ruska to, že jsou prodávány orgány zraněných proruských separatistů, vyplývá z korespondence bývalého advokáta Julije Tymošenkové Serhije Vlasenka s německou chiruržkou Olgou Weberovou. Orgány odebrané u raněných „domobranců“, jak server proruské separatisty nazývá, jsou prý dodávány do Německa.

Server připomíná, že otázka obchodování s orgány v Kosovu byla nastolena v memoárech Carly del Ponte, v nichž popisuje svou práci prokurátorky Mezinárodního trestního soudu. Podrobné vyšetřování této věci pak uskutečnil švýcarský soudce Dick Marty. Později předal zprávu se získanými výsledky Radě Evropy, v níž bylo potvrzeno, že s lidskými orgány, které odebírali zajatým (většinou to byli civilní Srbové) lékaři na pokyn Armády osvobození Kosova, se skutečně obchodovalo.

Zprávu Dicka Martyho ale Rada Evropy pohřbila, upozornil Hlas Ruska s tím, že i na Ukrajině může všechno narazit na úplně stejnou stěnu mlčení. Zmíněnou problematiku na svém facebookovém profilu okomentoval také sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna: "Stejná písnička, stejné svině!... Fašismus new!"

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halíka i Němcovou „dám“, ale tohle ne. Dílko, ze kterého trapnost tryskala, vrací se Tomáš Vyoral k ostudě České televize

17:12 Halíka i Němcovou „dám“, ale tohle ne. Dílko, ze kterého trapnost tryskala, vrací se Tomáš Vyoral k ostudě České televize

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral se opět pustil do žhavých témat z uplynuléh…