Stejně vás jednou obsadíme, i s tím vaším imbecilním premiérem. ISIL zavraždil pět Britů a vydal k tomu bojovné prohlášení

3. 1. 2016 21:11

Radikálové z organizace Islámský stát (IS) v neděli zveřejnili nové video, ve kterém před popravou údajně pěti britských špionů vyhrožují britskému premiérovi Davidu Cameronovi za jeho podíl na bombardování Sýrie. IS prý jednoho dne Británii obsadí a nastolí v ní právo šaría.

Stejně vás jednou obsadíme, i s tím vaším imbecilním premiérem. ISIL zavraždil pět Britů a vydal k tomu bojovné prohlášení
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

O záběrech, jejichž pravost zatím nebyla ověřena, informoval na svém webu deník The Independent. Britský premiér David Cameron je na videu ozbrojencem přirovnáván k jeho údajně arogantním a hloupým předchůdcům Gordonovi Brownovi a Tonymu Blairovi. „Prohrajete tuto válku, stejně jako jste prohráli v Iráku a Afghánistánu,“ vzkázal posléze Cameronovi a spol. ozbrojenec na videu.

Cameron je následně označen za imbecila a otroka Bílého domu. „Tvé děti zaplatí za tvoje skutky,“ pohrozil radikál z IS premiérovi.

Video zobrazuje pět klečících a svázaných osob, za nimiž stojí pět ozbrojenců v maskáčích, přičemž na hlavách mají tradičně kukly. Zajatci přiznávají, že pracovali pro britské tajné služby, ale jejich vláda je prý opustila.

Video bylo zveřejněno měsíc potom, co se Británie zapojila do útoků v Sýrii

Ozbrojenec na videu nicméně pokračuje a vysmívá se Cameronovi s tím, že tak malá země, jako je Velká Británie, nemůže rozhodně Islámskému státu vzdorovat. „Je zvláštní, že lídr malého ostrova nám hrozí s pár letadly. Jeden by myslel, že ses poučil z lekce, kterou utržil tvůj ubohý patron ve Washingtonu, když jeho akce proti Islámskému státu selhala,“ říká ozbrojenec a dodává: „Davide, jen blázen by vedl válku proti zemi, kde vládne právo Alláhovo.“

The Independent s odvoláním na blízkovýchodní agenty následně uvádí, že se v poslední době prudce zvýšil počet podobných propagandistických videoklipů, ke kterým mělo dojít zvláště potom, co IS přišel o irácké město Ramádí. Podle odborníků má sestřih starých a nových záběrů a horečná aktivita na poli propagandy odvést pozornost od vážných porážek, které radikálové v poslední době utrpěli na bojišti.

Server MailOnline pak připomíná, že video bylo zveřejněno zhruba měsíc poté, co Británie zahájila letecké útoky na pozice Islámského státu v Sýrii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný? Kreténe, blbe, vmetl Jaromír Soukup také Luboši Rosímu z ČT. A pak padla šokující informace

10:17 Pavel Novotný? Kreténe, blbe, vmetl Jaromír Soukup také Luboši Rosímu z ČT. A pak padla šokující informace

Jaromír Soukup si ve svém pořadu Týden s Jaromírem Soukupem pochvaloval své interview s Viktorem Orb…