Stejný scénář jako na Ukrajině se prý už chystá i pro jinou zemi. A píše o něm velmi zběhlý znalec Washingtonu

01.03.2015 21:24

Ekonom Paul Craig Roberts varoval v rozhovorech v Jerevanském geopolitickém klubu, že se možná pro Arménii chystá stejný scénář, jaký proběhl na Ukrajině. Jinými slovy USA mohou shánět lidi, kteří by vyrazili do ulic v okamžiku, až bude třeba hrát "noty", jež by Washingtonu zněly lahodněji.

Stejný scénář jako na Ukrajině se prý už chystá i pro jinou zemi. A píše o něm velmi zběhlý znalec Washingtonu
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.

Craig tvrdí, že nevládní organizace v Arménii financované z Washingtonu mohou být v příhodný okamžik využity k tomu, aby se v ulicích měst objevil ten správný dav.

"Budou pracovat stejně jako na Ukrajině, protože jsou dobře zaplacené. To znamená, že je u vás plánován převrat totožný s tím, který se konal na Ukrajině v loňském roce. To poskytne Washingtonu další základnu v zemi, která byla součástí SSSR. Mnoho oklamaných lidí se připojí k arménským nevládním organizacím, které spolupracují s Victorií Nulandovou. Cílem je přervat politické a ekonomické vztahy s Ruskem. Kdy udeří, záleží na tom, jaké si opatří možnosti," tvrdí ekonom. Jeho vyjádření přinesl server PrvníZprávy.cz.

Aby své tvrzení podpořil, připomněl "Revoluci růží" v Gruzii nebo dvě revoluce na Ukrajině. Po Arménii může přijít na řadu Uzbekistán či Kazachstán. A pak další země, které bývaly součástí Sovětského svazu.

A pokud Spojené státy s Arménií uspějí, pokusí se oslabit tamní tradiční model rodiny, budou prosazovat práva homosexuálů a tak podobně. Arménie bude jednoduše zničena a stane se vazalským státem Ameriky. "Je to skutečná hrozba pro Arménii," varoval Craig s dovětkem, že někdejší země SSSR snáze uvěří pozlátku, které USA ukazují světu v důsledku svých vlastních zkušeností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…