Štěpánek to vzdal. Kdo místo něj usedne ve vysílací radě? Sněmovna rozhoduje

03.10.2018 15:33

Ke jmenování na volné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Sněmovna zatím nikoho nenavrhla. V dnešním prvním kole tajné volby neuspěli právnička Olga Ulrichová nominovaná Piráty ani bývalý náměstek ministra kultury, kandidát KDU-ČSL Patrik Košický. Oba postoupili do druhého kola, které se uskuteční na příští schůzi, píše ČTK.

Štěpánek to vzdal. Kdo místo něj usedne ve vysílací radě? Sněmovna rozhoduje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek
reklama

Ulrichovou volilo v dnešním prvním kole 27 poslanců, Košický obdržel 20 hlasů. Výsledky oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Ke zvolení bylo nutných nejméně 81 hlasů.

Pozornost vzbudila kandidatura bývalého člena ODS Petra Štěpánka, kterého navrhovalo hnutí ANO. Štěpánek, jenž byl v minulosti členem i místopředsedou takzvané vysílací rady, se nominace vzdal potom, co ho v úterý odmítla podpořit část poslanců vládního hnutí.

Radu tvoří 13 členů, které na návrh Sněmovny jmenuje a odvolává premiér. Nyní obsazuje místo po Miladě Richterové, které skončil šestiletý mandát začátkem října. Richterovou v minulosti formálně navrhl poslanecký klub TOP 09 a Starostové místo poslanců kolem tehdejší vicepremiérky Karolíny Peake ze strany Lidem, která neměla ve Sněmovně kvůli nízkému počtu členů dolní komory frakci.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mimo jiné uděluje, mění a odnímá licence k provozování vysílání, dohlíží na pluralitu programové nabídky a informací a dbá na obsahovou nezávislost vysílání. Rada sleduje obsah rozhlasového a televizního vysílání, za porušení vysílacích zákonů ukládá sankce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…