Stěrač u auta, Koudelkův počítač. Blažek si vzrušeně povídal s Drtinovou o amnestii

07.05.2013 8:02 | Zprávy
autor: adr

Spor o autorství novoroční amnestie exprezidenta Václava Klause pokračuje. Podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka je už načase, aby si "lidé, kteří tvrdí různé věci, sedli dohromady a vedli debatu," řekl v pořadu České televize Události, komentáře. Přestřelka kolem amnestie ho prý už nebaví a je třeba tuto věc vyjasnit ve vzájemné konfrontaci.

Stěrač u auta, Koudelkův počítač. Blažek si vzrušeně povídal s Drtinovou o amnestii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek na kongresu ODS

Do sporu o to, kdo lednovou amnestii připravil, vstoupil i prezident Miloš Zeman. Prohlásil, že jedním z otců kritizovaného bodu, který zastavil dlouhotrvající spory, je Pavel Hasenkopf, bývalý poradce Václava Klause. Dokazovat to má e-mailová korespondence mezi bývalým tajemníkem prezidenta Ladislavem Jaklem a právě Hasenkopfem. Ten to ale odmítá a za pravého autora označuje státního zástupce Zdeňka Koudelku, který působí i na Ministerstvu spravedlnosti. Text, který se stal základem konečné verze druhého článku amnestie - abolice, byl prý odeslán právě z jeho počítače na ministerstvu.

Zdeněk Koudelka vydal prohlášení, že s amnestií souhlasí, ale článek, který zastavuje táhnoucí se kauzy, nepsal. Připustil ale, že svůj návrh amnestie v roce 2012 poslal. Podle exprezidenta Klause je pátrání po autorech zbytečné, sám se označuje za autora a toho, kdo nese odpovědnost. Nepopírá, že se radil s blízkými spolupracovníky.

Schůzka na ministerstvu

Ministr spravedlnosti a místopředseda ODS Pavel Blažek, který byl hostem pořadu Události, komentáře ČT, prohlásil, že už ho "poletování od jednostranných prohlášení nebaví" a věc si podle něj žádá konfrontaci. Rozhodl se proto pozvat na úterní odpoledne Koudelku i Hasenkopfa a novináře na ministerstvo. Sám se odmítá do přestřelky zapojit a spekulovat o tom, kdo je nebo není autorem aboličního článku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bojujete ještě vůbec za legalizaci konopí?

Přijde mi, že ne. Přitom nemyslíte, že kdyby bylo legální, možná by se tak nerozšířil trh z různými psychomodulačními látkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vybouraný Turek: Objevilo se nové VIDEO. Ale také připomínka

16:35 Vybouraný Turek: Objevilo se nové VIDEO. Ale také připomínka

Český mediální prostor už druhý den ovládá nehoda, jejímž účastníkem byl poslanec Motoristů Filip Tu…