Štětina hodlá v TOPce prásknout dveřmi. Kvůli Pospíšilovi. Toto se prý ve straně děje

15. 12. 2018 18:18

Dosavadní europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina vydal zásadní prohlášení. Chystá se v TOP 09 prásknout dveřmi. Štve ho, na jakou cestu tuto stranu navedl stávající předseda Jiří Pospíšil, taktéž europoslanec.

Štětina hodlá v TOPce prásknout dveřmi. Kvůli Pospíšilovi. Toto se prý ve straně děje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina
reklama

Jaromír Štětina toho má dost. Na sociální síti Facebook oznámil, že v blížících se jarních evropských volbách odmítá kandidovat v barvách TOP 09. Důvodem je politika, kterou teď v partaji prosazuje její stávající předseda Jiří Pospíšil.

„Nové vedeni TOP 09 v čele s europoslancem Jiřím Pospíšilem způsobilo rozkol v řadách TOP 09 a nese zodpovědnost za špatné výsledky v posledních obecních a senátních volbách. Pan Pospíšil se snaží souběžně vykonávat funkci předsedy strany a europoslance, přestože jsem ho upozorňoval, že vykonávat obé najednou poctivě není v lidských silách,“ napsal Jaromír Štětina.

Průzkumy ukazují, že popularita TOP 09 mezi voliči neroste. Spíš naopak. Zatímco v roce 2017, ještě pod vedením Miroslava Kalouska strana dokázala překročit pětiprocentní hranici a dostala se do Sněmovny, pod vedením Jiřího Pospíšila, jenž Kalouska nahradil, se strana v průzkumech pravidelně pohybuje pod pětiprocentní hranicí. Občas i pod hranicí čtyř procent.

Pospíšil podle Štětiny nedokáže důsledně prosazovat principy strategie nEUhneme, kterou prosadil čestný předseda Karel Schwarzenberg.

„Stranu TOP09, moderní proevropskou stranu je třeba zachránit. To může udělat například mimořádný sněm strany,“ uzavřel své prohlášení Štětina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus opět prezidentem? Neřekl ne. A výprask Prymuly

8:37 Václav Klaus opět prezidentem? Neřekl ne. A výprask Prymuly

Český exprezident Václav Klaus má za to, že exministr zdravotnictví Roman Prymula předvedl národu ta…