Štětina je pobouřen. Na Facebooku napsal, čím. Roli v tom hraje Zeman

07.09.2013 16:58

Senátor Jaromír Štětina zvolený v barvách TOP 09 na sociální síti Facebook napsal, že je pobouřen vystupováním prezidenta Miloše Zemana. Prohlásil to ve spojitosti s dopisem, který dostal od jednoho z občanů. Volič v něm vyjadřuje znepokojení nad kroky prezidenta Miloše Zemana, který před volbami otevřeně podporuje SPOZ. Štětina je přesvědčen, že by toto jednání nemělo pozornosti senátorů uniknout.

Štětina je pobouřen. Na Facebooku napsal, čím. Roli v tom hraje Zeman
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaromír Štětina
reklama

„Jsem pobouřen tím, co dělá prezident, a taky si myslím, že Senát PČR by k tomu měl zaujmout postoj. Příští týden zasedá plénum Senátu. Udělám pokus toto téma tam otevřít,“ napsal senátor v reakci na dotaz občana, proč se prezident nechová nadstranicky. Nadstranicky se prý nechoval ani Václav Havel, ani Václav Klaus, ale Zeman překročil snad všechny myslitelné meze tím, že se stal předvolební tváří jediné strany. Občan, který se obrátil na senátora Štětinu, má dokonce za to, že podobné jednání ohrožuje samy demokratické principy.

Senátor Štětina prozradil, že po předčasných volbách hodlá TOP 09 prosazovat takové změny Ústavy, které z prezidenta udělají spíše kladeče věnců, jak to známe např. z Německa. Návrh ústavních změn je prý již připraven.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

11:11 Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…