Stovky lidí slavily na Karlově mostě. Kardinál jim kázal o potřebě statečnosti

16.05.2021 11:15

I navzdory epidemii koronaviru vyrazily v sobotu do Prahy stovky lidí, aby oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Stávající vládní protiepidemická opatření šla stranou.

Stovky lidí slavily na Karlově mostě. Kardinál jim kázal o potřebě statečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místo, kde byl svržen sv. Jan Nepomucký
reklama

Třináctý ročník svatojánských slavností Navalis se musel kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konat v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem.

Roušky venku nejsou téměř týden zcela všude povinné. Od 10. května je nutné je nosit v místech shlukování lidí a tam, kde není možné dodržet rozestup alespoň dva metry.

Tím si ale návštěvníci oslav hlavu nalámali. Řada účastníků i přihlížejících neměla ani při nedostatečných rozestupech v centru města nasazené roušky. Zájemci mohli slavnosti sledovat také on-line.

Letošní slavnost začala vpodvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy.

Jan z Pomuka, dnes nazývaný Jan Nepomucký, se narodil mezi lety 1340 až 1350 a zemřel v roce 1393. Tělo umučeného generálního vikáře pražského arcibiskupa nechal svrhnout z Karlova mostu do Vltavy král Václav IV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

4:36 Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

ROZHOVOR Je na místě motivovat lidi přes strach? „Úplné uklidnění bych vlastně nedoporučovala,“ říká…