Strakonice jsou prvním okresním městem Jihočeského kraje, v němž uzavřeli koalici

18.10.2014 10:55 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Strakonice povede koalice vítězné Strakonické Veřejnosti, ODS, ANO a Volby pro město. Starostou by se měl stát lídr Strakonické Veřejnosti Břetislav Hrdlička. Zástupci jednotlivých subjektů se dohodli v pátek večer na spolupráci. ČTK to potvrdil Rudolf Oberfalcer ze Strakonické Veřejnosti. Starosta Pavel Vondrys, jenž vedl město 16 let a nyní byl lídrem Jihočechů 2012, zůstane v opozici.

Strakonice jsou prvním okresním městem Jihočeského kraje, v němž uzavřeli koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby, ilustrační foto

Nová koalice má 12 zastupitelů z 21. Strakonická Veřejnost obsadí i posty místostarostů, těmi se stanou Milan Jungvirt a Helena Brejchová. Vítěz obecních voleb bude mít také většinu v radě, kde obsadí čtyři ze sedmi křesel. Zbylá tři místa si mezi sebou rozdělí zástupci ODS, ANO a VPM.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

8:11 Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

Začalo to odkrýváním miliardových armádních a policejních zakázek, teď se rozhořela otevřená „válka …