Strakonice jsou prvním okresním městem Jihočeského kraje, v němž uzavřeli koalici

18.10.2014 10:55

Strakonice povede koalice vítězné Strakonické Veřejnosti, ODS, ANO a Volby pro město. Starostou by se měl stát lídr Strakonické Veřejnosti Břetislav Hrdlička. Zástupci jednotlivých subjektů se dohodli v pátek večer na spolupráci. ČTK to potvrdil Rudolf Oberfalcer ze Strakonické Veřejnosti. Starosta Pavel Vondrys, jenž vedl město 16 let a nyní byl lídrem Jihočechů 2012, zůstane v opozici.

Strakonice jsou prvním okresním městem Jihočeského kraje, v němž uzavřeli koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby, ilustrační foto
reklama

Nová koalice má 12 zastupitelů z 21. Strakonická Veřejnost obsadí i posty místostarostů, těmi se stanou Milan Jungvirt a Helena Brejchová. Vítěz obecních voleb bude mít také většinu v radě, kde obsadí čtyři ze sedmi křesel. Zbylá tři místa si mezi sebou rozdělí zástupci ODS, ANO a VPM.

Strakonická Veřejnost vyhrála volby s téměř 29 procenty, což jí zajistilo sedm zastupitelů. Druzí skončili Jihočeši 2012 se třemi místy. ANO a ODS získaly po dvou zastupitelích, stejný počet mají také opoziční ČSSD, KSČM a TOP 09. Volbě pro město zajistil výsledek jedno křeslo.

Strakonice jsou prvním okresním městem Jihočeského kraje, v němž uzavřeli koalici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…