Strč si to do ř*ti! Hokejová legenda v bitce s Filipem. Dohra skandálu z Teplic

29.01.2021 12:31

Slavný hokejista Jiří Hrdina si vjel do vlasů s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem. Padla tvrdá slova. Hrdina poslal předsedu KSČM „do řiti“.

Strč si to do ř*ti! Hokejová legenda v bitce s Filipem. Dohra skandálu z Teplic
Foto: Repro ČT
Popisek: Místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM) v Událostech komentářích

Hokejista Jiří Hrdina se rozzlobil na šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličku, který porušil vládní zákazy spojené s koronavirem a vyrazil na narozeninovou oslavu do jednoho z teplických hotelů.

Anketa

Dostane se Robert Šlachta se svým hnutím Přísaha do Poslanecké sněmovny?

69%
31%
hlasovalo: 18241 lidí

Podle Hrdiny nás toto chování vrací před rok 1989, kdy se v praxi také ukazovalo, že jsou si sice občané rovni, ale pokud jste komunista, nebo máte známého komunistu na správných místech, tak jsme si jaksi rovnější a můžete si dovolit víc, než běžný občan.

Má složit nejen poslanecký mandát, ale i odstoupit z čela Národní sportovní agentury. Vůbec nechápu, že to ještě neudělal. Vždyť i tahle funkce je placená z peněz daňových poplatníků. Byl to neodpustitelný přešlap. V době, kdy tu lidi padají na hubu, krachují podniky, restaurace a hotely, tak oni si tam udělají mejdan, jako kdyby se nic nedělo. Myslel jsem si, že po vyšehradské aféře pánů Prymuly a Faltýnka vysoko postaveným lidem snad dojde, že ani oni si nemůžou dovolit úplně všechno. Což tímhle asi padá... Vracíme se do doby před rokem 1989, kdy byli lidi, kteří si mohli dovolit všechno, a pak zbytek, který na ně vydělával,“ vzkázal Hniličkovi Hrdina.

Šéfa komunistů Vojtěcha Filipa tím zvedl ze židle. Rozzlobilo ho, že si Hrdina vzal do úst právě komunisty, když ještě za doby vlády komunistů dostal šanci hrát hokej v americké NHL, kde opakovaně získal trofej nejvyšší - Stanley Cup.

„Jen na okraj mohu připomenout, že také pan Hrdina hokejově vyrostl v systému výchovy sportovců socialistického Československa - stejně jako desítky dalších, kteří se později výrazně prosadili ve světě. Na rozdíl od doby polistopadové, kdy i český sport v mezinárodní konkurenci zaznamenal a zaznamenává výrazný úpadek. Tisíce tehdejších obětavých trenérů dnes nahradily nadité peněženky. Prioritou není výkonnost, ale finanční příspěvek rodiče do klubové pokladny či kapsy funkcionáře,“ kontroval Filip.

„A propos... vy všichni, kteří v dané souvislosti smýšlíte podobně jako Jiří Hrdina... víte vůbec, kolik a jak často byli z funkcí odvoláváni ředitelé podniků, zemědělských družstev apod., za neplnění plánu nebo jiné prohřešky neslučitelné s morálkou vedoucího pracovníka. Mimochodem - kdybychom dnes "jeli" v těchto socialistických kritériích, byli by z takových frajerů nezaměstnaní. Splnit roční plán, splnit pětiletku, to všechno vyžadovalo obrovské úsilí. Vím, že mnozí diskutující to budou bagatelizovat, budou se vysmívat. Prosím, poslužte si, ale s faktem, že jedna a jedna jsou dvě, tak či tak nepohnete,“ pokračoval šéf komunistů.

Šéf komunistů se zlobí

Po listopadu 1989 jsme se podle Filipa dostali do situace, kdy už nerozhoduje kvalita práce, ale velikost bankovního konta.

Hrdina však neváhal a poslal Vojtěcha Filipa „do řiti“. Použil přitom Vojtěchovo krycí jméno, které používal při spolupráci s komunistickou státní bezpečnosti - Falmer.

„Morální etalon, bolševický kanál Falmer, mě dneska kádroval o době před rokem 1989, tak tady myslím, že má co vysvětlovat z doby po roce 1989. ... Vzkaz zní - strč si ty svoje komunistický moudra do řiti,“ nedal se Hrdina.

Jiří Hrdina vyrazil do protiútoku.

Vojtěch Filip se po roce 1989 bránil, že s StB vědomě nespolupracoval, ale soud dospěl k závěru, že spolupracoval vědomě se svým řídícím agentem, jen nemusel vědět, že jde o agenta StB.

Hrdina odkázal na článek serveru Seznam Zprávy, kde se píše, že Filip lobboval za výstavbu dětské nemocnice ve Vietnamu, z čehož mohl jeho poradce vytěžit miliony. Filip připustil, že za nemocnici lobboval, ale o finančním prospěchu svého poradce prý nic nevěděl.

„Tohle vůbec netuším, to jde mimo mě. Ježíš, tomu já nerozumím,“ bránil se Filip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

17:15 „Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

„Nechceme dál přihlížet tomu, že někteří lidé si udělali živobytí z čerpání dávek, a za solidaritu s…