Středočeská hejtmanka se setkala se svými kolegy hejtmany

14.09.2021 20:34

Středočeská hejtmanka Petra Pecková se setkala se svými kolegy hejtmany ve Zlíně. Šlo o zasedání Rady Asociace krajů České republiky, jehož hlavním cílem je hájit a prosazovat společné zájmy a práva krajů. Řešilo se například rozpočtové určení daní nebo také silniční a veřejná doprava.

Středočeská hejtmanka se setkala se svými kolegy hejtmany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková

„Společná jednání s dalšími hejtmany považuji za nesmírně důležitá. Regiony jsou odlišné, ale řešíme podobné problémy a je moc fajn slyšet názory kolegů. Hovořili jsme například o rozpočtovém určení daní, což je pro Středočeský kraj velmi zásadní téma, protože kvůli současnému nastavení přicházíme o velké peníze. A bavili jsme se samozřejmě také o aktuální epidemiologické situaci a stavu očkování v jednotlivých krajích,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.
 

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2025, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 13650 lidí
 
Jedním z dalších témat byla také silniční či veřejná doprava. Rada Asociace krajů jednala také o odložení účinnosti stavebního zákona nebo o projektu digitální technické mapy, na které Středočeský kraj intenzivně pracuje. Hovořilo se také o financování projektů ve zdravotnictví z výzvy REACT-EU a financování sociálních služeb v příštím roce.
 
„Shodli jsme se také na společném postupu při dalších jednáních s vládou, pravděpodobně už s tou příští, a s ministerstvy. Děkuji všem kolegům za smysluplný den a těším se na další setkání, které jsme naplánovali na listopad do Českých Budějovic,“ uzavřela hejtmanka.

„Dnešní Rada Asociace krajů České republiky jednala ve Zlíně v užasném Baťově mrakodrapu, kde sídlí krajský úřad. Také jsme jeli krásným Baťovým výtahem, viděli Zlín z terasy 16. poschodí,“ napsala po jednání hejtmanka na Facebook.

 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

22:10 Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda…