Středočeskému STANu nepomohly ani koaliční hlasy. Na zastupitelstvu jejich židle zely prázdnotou. Prý spěchali sledovat Modrý kód

03.06.2020 12:15

Se vší slávou prosadili členové středočeského STANu na jednání krajského zastupitelstva volbu předsedy kontrolního výboru. Mysleli si zřejmě, jak zahrají na strunu voličům, protože počítali, že jim to „zlá“ koalice znemožní. Nestalo se tak. Tentokrát si svůj totální propadák zavinili sami. Spousta z nich totiž spěchala domů.

Středočeskému STANu nepomohly ani koaliční hlasy. Na zastupitelstvu jejich židle zely prázdnotou. Prý spěchali sledovat Modrý kód
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik
reklama

Anketa

Hrozí v Evropě podobné nepokoje jako v USA?

89%
11%
hlasovalo: 9667 lidí
„Vždyť v televizi začínal další díl seriálu Modrý kód. Ke zvolení kandidáta nominovaného hnutím STAN proto nestačily ani hlasy zástupců ANO, ČSSD a komunistů. Opozice měla v tu chvíli v sále jen 14 z celkem 29 zastupitelů,“ sdělil redakci zastupitel kraje.

Hnutí STAN, byť mělo šanci, neuspělo. Jejich nominant Pavel Fojtík byl jediným kandidátem a bylo jen na šikovnosti předsedy zastupitelského klubu, aby pro něj získal „u kulatého stolu“ potřebnou podporu.

Hejtmanka Pokorná Jermanová totiž dala předsedům klubů čas na dosažení dohody. Někteří zastupitelé koaličních stran, včetně hejtmanky, se po poradě rozhodli k ústupku a zvedli ruku pro Fojtíka. Ani to ale nestačilo. Opoziční židle totiž byly tou dobou už dávno prázdné a kandidát kvůli tomu potřebných 33 hlasů nezískal. Není to přitom ani tak dlouho, co člen hnutí STAN Věslav Michalik fotil zlotřilé zaměstnance krajského úřadu, kterak opouštěli úřad v čase, kdy jim končila pracovní doba. Vše pak doplnil štiplavým komentářem.

Post předsedy kontrolního výboru tedy zůstal i tentokrát neobsazený. Nezbylo než najít důstojný způsob, jak přežít do dalšího zasedání a zpřehlednit činnost tohoto orgánu. „Je úsměvné, že se lídři STANu stali hlavními hrdiny této smutné komedie, a že se kvůli nim bude muset na příštím zastupitelstvu měnit jednací řád, aby se podobné eskapádě pro příště předešlo,“ doplnil náš zdroj z řad středočeských politiků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prodali české zlato v nejhorší možnou dobu! Ekonom Kovanda odhaluje hrůzu z konce 90. let

22:11 Prodali české zlato v nejhorší možnou dobu! Ekonom Kovanda odhaluje hrůzu z konce 90. let

Cena žlutého zlata na světových trzích stále nepřetržitě roste. Ekonom Lukáš Kovanda se hrozí nad tí…