Středočeskou KDU-ČSL povede do krajských voleb Josef Vacek

12.03.2016 16:31

Středočeskou KDU-ČSL povede do letošních krajských voleb bývalý příbramský starosta a někdejší hejtmanův náměstek Josef Vacek. Na dnešní krajské konferenci lidovců v Praze dostal více hlasů než protikandidát, starosta Bezna na Mladoboleslavsku Zdeněk Volf. Stal se tak lídrem společné kandidátky KDU-ČSL, SNK-ED a zelených. Vacek to sdělil ČTK. Nominační konference vybrala lídra a má také stanovit pořadí lidí na kandidátce.

Středočeskou KDU-ČSL povede do krajských voleb Josef Vacek
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Lidovci, zelení a SNK-ED se už dříve dohodli, že se budou o hlasy voličů ucházet společně. Lídr kandidátky pro krajské volby měl být podle dohody z KDU-ČSL, kdo jím bude, ale nebylo dosud rozhodnuto. V minulých volbách kandidovala KDU-ČSL v koalici s SNK-ED a nezávislými kandidáty a zelení šli do voleb samostatně. Ve středočeském zastupitelstvu nyní není ani jedno z těchto uskupení zastoupeno.

Předseda strany Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro časopis Týden uvedl, že je pro něj primární, aby se lidovci vrátili do krajských zastupitelstev ve středních Čechách, Plzeňském kraji a v některých dalších regionech, kde nyní nejsou.

Vacek se po odchodu Miroslava Rovenského z KDU-ČSL stal v polovině prosince novým předsedou středočeských lidovců a ode dneška je i lídrem pro krajské volby. Hejtmanské křeslo hodlá obhajovat sociální demokrat Miloš Petera. ANO povede první místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová, komunisty krajský radní Zdeněk Štefek. V čele kandidátky ODS bude starosta Líbeznic Martin Kupka, za TOP 09 bude lídrem náměstek šéfa podolské porodnice Petr Tiso. Hnutí STAN povede kolínský starosta Vít Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…