Středočeský kraj v únoru uspořádá setkání všech starostů

04.01.2017 7:28

Středočeský kraj založí servisní organizaci, která bude radit starostům při podávání žádostí o dotace. V únoru také uspořádá první setkání starostů z celého regionu, řekla novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Kde se všech zhruba 1200 lidí sejde, zatím není známo. „Budeme rádi, pokud to bude v Praze, protože pro lidi z regionu je Praha nejdostupnější,“ uvedla hejtmanka.

Středočeský kraj v únoru uspořádá setkání všech starostů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

V nové organizaci by měli pracovat projektoví manažeři, kteří dříve působili v rámci regionálního operačního programu a nyní jsou zařazeni pod středočeským inovačním centrem. „Jsou to lidé, kteří jsou velmi schopní, kteří svou práci umějí. Z těch bychom rádi vytvořili samostatnou organizaci, která bude zpracovávat projekty nejen pro úřad, ale bude i metodickým rádcem pro obce,“ řekla hejtmanka.

Kromě toho se připravuje i společné jednání rady kraje a rady hlavního města. Mělo by se uskutečnit v únoru nebo březnu v rezidenci pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO).

„S paní primátorkou jsme se dohodly na prohloubení spolupráce, chystáme společné zasedání našich rad, abychom se navzájem poznali a sladili postupy,“ uvedla Pokorná Jermanová. Bez spolupráce s Prahou podle ní nebude možná například další integrace dopravy.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …