Stropnický mění svůj post za změny v Praze. Bellu je vzteky bez sebe

08.04.2016 16:55

Předseda Strany zelených Matěj Stropnický zase dokázal někoho řádně naštvat. Tentokrát byl jeho obětí místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu, který nedokáže přenést přes srdce, že Stropnický zřejmě dosáhl svého. Odblokoval totiž koalici na pražském magistrátu výměnou za Kliniku. Informuje Aktuálně.cz.

Stropnický mění svůj post za změny v Praze. Bellu je vzteky bez sebe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Koalice na pražském magistrátu byla opět v mrtvém bodě. Nikdo nechce spolupracovat s předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým, ten však trvá na tom, že bude radním, a v tom mu nikdo nedokáže zabránit.

Nyní však Stropnický přišel s nápadem, který se líbí takřka všem zainteresovaným stranám. Když město odkoupí Kliniku a k tomu zvýší majetkové daně, je ochoten se vzdát postu radního.

To však přijde místostarostovi Prahy 3 Alexandru Bellu naprosto nepřijatelné. „Takže koalice v Praze za nelegální Kliniku a vyšší daně pro nemovitosti? To je naprostá politická nehoráznost!“ rozčílil se na svém Twitteru.

Emoce mu však zřejmě nebudou k ničemu, jelikož vyjednavači za ANO Jaroslav Faltýnek a ČSSD Karel Březina považují Stropnického požadavky za přijatelné. Jak se dohodnou, to však ukáže až příští týden.

„Trojkoalice přišla na vyjednávání s požadavkem na navýšení daně z nemovitosti o jeden bod,“ uvedl po jednání Faltýnek a dodal, že dále trvá na tom, aby byla Klinika využita pro neziskový sektor a z nádraží Žižkov chtějí „kulturně vzdělávací centrum“.

Podobně se vyjádřil i vyjednavač za ČSSD Karel Březina, což kvitoval vyjednavač za Trojkoalici Ondřej Mirovský.

Stropnický se k situaci odmítl vyjadřovat. „Budu o tom mluvit až příští týden,“ řekl a tím záležitost uzavřel. Představitelé Kliniky však uvedli, že nejde o jejich vlastní iniciativu, Stropnický tak jedná „na vlastní pěst“.

Zvýšení daně z nemovitosti by pak znamenalo, že by Pražané platili zhruba o deset procent více než dosud. To by mohlo městu přinést do rozpočtu dalších 80 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

18:49 VIDEO Podívejte, jak ti rádoby demokratičtí sluníčkáři pískají... Okamura mluvil na Václaváku, v postranních ulicích dělali odpůrci bordel

Blíží se zlatý hřeb večera, volal na Václavském náměstí první místopředseda SPD Radim Fiala, když na…