Stropnický vyhodil z ministerstva dlouholetou souputnici jeho předchůdce Picka

31. 3. 2014 22:03

Dosavadní ředitelka odboru komunikace a propagace Mira Třebická končí na Ministerstvu obrany. Nahradí ji její dosavadní zástupce a dlouholetý mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Informovalo o tom tiskové oddělení úřadu.

Stropnický vyhodil z ministerstva dlouholetou souputnici jeho předchůdce Picka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek, starosta Brandýsa nad Labem, někdejší ministr obrany

„Nic za tím nehledejte. Prostě máme s novým ministrem, Martinem Stropnickým, jiný styl práce. Každý z nás má přeci právo vytvořit si tým, který mu, podle jeho názoru, bude přinášet co nejlepší výsledky," reagovala Třebická.

Stropnický tak pokračuje v obměně svého ministerského týmu. Jeho prvním náměstkem je bývalý voják Jiří Borovec. Dalšími náměstky jsou někdejší zástupce náčelníka generálního štábu Bohuslav Dvořák a bývalý ředitel oddělení na Ministerstvu zahraničních věcí Tomáš Kuchta. Politickým náměstkem za ČSSD se stal Jakub Kulhánek, někdejší poradce ministra zahraničí.

Doprovázela Picka na vzestupu

Třebická je důvěrnou přítelkyní a podle některých spekulací i milenkou exministra Vlastimila Picka, jehož doprovázela během celé jeho politické kariéry. Jejich známost se datuje do období, kdy pracovala v tiskovém odboru prezidentské kanceláře Václava Klause. Picek v téže době vykonával funkci náčelníka vojenské kanceláře na Hradě. Když se v roce 2007 vyhoupl do postu náčelníka generálního štábu, vzal si Třebickou k sobě, a to na post komunikační manažerky.

Kromě Třebické na ministerstvu skončili například Lenka Ptáčková Melicharová, Libor Karásek a Libor Tejnil, dosavadní náměstek Daniel Koštoval se nově stal státním tajemníkem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…