Stropnický zavzpomínal na své zkušenosti z armády. Musel prý čistit záchody žiletkou

09.02.2014 16:43

Ministr obrany Martin Stropnický v rozhovoru mimo jiné zavzpomínal na svou vojenskou kariéru, kdy žil pod kuratelou služebně starších vojáků. „Řvaní, výhrůžky, zesměšňování, urážky. Nade mnou stál obrovitý mazák v kanadách a já musel žiletkou čistit i záchody,“ popisuje svou základní vojenskou službu u motostřeleckého pluku v Benešově.

Stropnický zavzpomínal na své zkušenosti z armády. Musel prý čistit záchody žiletkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herec Martin Stropnický
reklama

„To byla tehdy prokletá vojenská posádka. Na druhé straně - i proto jsem hrdý na dnešní profesionální armádu. Právě tahle hrdost pomáhá přemoci velký respekt k Ministerstvu obrany. Ne každý totiž ví, že armáda je v podstatě mapou Česka, na které lze najít nejen letecké a pozemní základny bojových útvarů, ale také zdravotnictví, školství, výzkumné ústavy a dokonce i průmyslové podniky... Zkrátka úplně všechno,“ říká ministr Stropnický v rozhovoru, který poskytl internetovému deníku Aktuálně.cz.

Ministr však hovořil i o novějších záležitostech. Dotkl se moci a odpovědnosti: „O zodpovědnosti něco vím. Pomáhá mi k ní snad i můj věk. A co se týče moci, ta mě moc nezajímá. Nechci se vaší otázce vyhýbat, ale mě je bližší slovo vliv.

O svém nástupu na Ministerstvo obrany uvedl, že „asi dva dny jsem se obraně bránil, že si to musím rozmyslet“. Nakonec však přijal, neboť si uvědomil, „že Ministerstva obrany se v nemalé míře týká  zahraniční politika a diplomacie. A tady už nemám velké resty, ale docela velkou zkušenost. Navíc mi už několik let armáda jako občanovi imponuje.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…