Stropnický zavzpomínal na své zkušenosti z armády. Musel prý čistit záchody žiletkou

09.02.2014 16:43 | Zprávy

Ministr obrany Martin Stropnický v rozhovoru mimo jiné zavzpomínal na svou vojenskou kariéru, kdy žil pod kuratelou služebně starších vojáků. „Řvaní, výhrůžky, zesměšňování, urážky. Nade mnou stál obrovitý mazák v kanadách a já musel žiletkou čistit i záchody,“ popisuje svou základní vojenskou službu u motostřeleckého pluku v Benešově.

Stropnický zavzpomínal na své zkušenosti z armády. Musel prý čistit záchody žiletkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herec Martin Stropnický

„To byla tehdy prokletá vojenská posádka. Na druhé straně - i proto jsem hrdý na dnešní profesionální armádu. Právě tahle hrdost pomáhá přemoci velký respekt k Ministerstvu obrany. Ne každý totiž ví, že armáda je v podstatě mapou Česka, na které lze najít nejen letecké a pozemní základny bojových útvarů, ale také zdravotnictví, školství, výzkumné ústavy a dokonce i průmyslové podniky... Zkrátka úplně všechno,“ říká ministr Stropnický v rozhovoru, který poskytl internetovému deníku Aktuálně.cz.

Ministr však hovořil i o novějších záležitostech. Dotkl se moci a odpovědnosti: „O zodpovědnosti něco vím. Pomáhá mi k ní snad i můj věk. A co se týče moci, ta mě moc nezajímá. Nechci se vaší otázce vyhýbat, ale mě je bližší slovo vliv.

O svém nástupu na Ministerstvo obrany uvedl, že „asi dva dny jsem se obraně bránil, že si to musím rozmyslet“. Nakonec však přijal, neboť si uvědomil, „že Ministerstva obrany se v nemalé míře týká  zahraniční politika a diplomacie. A tady už nemám velké resty, ale docela velkou zkušenost. Navíc mi už několik let armáda jako občanovi imponuje.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…