Studenti protestují v ulicích za záchranu klimatu a „ekologické prase“ Jaroš reaguje závažným sdělením

15.03.2019 12:58 | Zprávy

Po celém Česku dnes studentky a studenti středních škol vyšli do ulic a stávkují za důslednou ochranu klimatu. Připojili se tak k celosvětovému hnutí Fridays for Future, které vzniklo na popud šestnáctileté Švédky, aktivistky Grety Thunbergové. Jejich aktivitu mnozí vítají, především lidé z řad akademiků. K této iniciativě se pozitivně vyjádřil na Facebooku i marketingový odborník Martin Jaroš. „Záchrana české krajiny a přírody je ten nejdůležitější a nejakutnější úkol naší politiky,“ říká.

Studenti protestují v ulicích za záchranu klimatu a „ekologické prase“ Jaroš reaguje závažným sdělením
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc - Yossi Aloni
Popisek: klima

Jaroš připomíná, že čím dál častěji se mluví o globálních klimatických změnách, že planeta dostává od lidí moc velké kapky a mladí lidé to hrotí a stávkují. Bohužel prý na rozdíl od těch starších. „Mí přátelé na FB a lidi plus mínus v mém věku jsou totálně v klidu,“ řekl a dodal, že buď velmi racionálně argumentují, že je to zbytečná hysterie. Nebo se smějí, že to všechno tlačí nastrčená šestnáctiletá aspergerka.

A rád by je prý co nejdříve vyvedl z omylu. „Záchrana české krajiny a přírody je ten nejdůležitější a nejakutnější úkol naší politiky,“ zdůraznil s tím, že je to pro něj téma číslo jedna. „Tímto postem bych o tom chtěl přesvědčit právě svoje ostřílené a cynické vrstevníky, kteří už takových alarmů a konců světa zažili víc. A teď už tomu prostě nevěří,“ dodává.

Nezapomněl zmínit, jaké je sám „ekologické prase“. „Mám karbonovou stopu tak velkou, že by ji Křetínský mohl ode mě koupit na splátky a pak s ní tři roky živit všechny svoje elektrárny,“ podotkl s tím, že jeho auto nerozdávají jako služebák v Greenpeace. „Nepředstírám, že jsem svatoušek. Nemám nárok vám kázat, jak žít. Řeknu vám ale, k čemu jsem dospěl po dlouhém přemýšlení. A co budu dělat dál,“ napsal.

Následně poukázal na fakta, že s teplotou se něco děje a že v počasí přibývá extrémů. „Stačí mi, co vidím. Můj tchán je sedlák - maďarský sedlák v Rumunsku. Říká mi, že v posledních deseti letech třeba úplně přestaly fungovat odrůdy kukuřice, které ještě před třiceti lety tvořily většinu jeho úrody. Jsou prostě k ničemu, je na ně moc sucho, už nedokážou vytáhnout dost vody,“ dal za příklad, že i konzervativní člověk si všimne, že se věci mění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Proč jste nepodpořil zákon, který měl zajistit lepší dostupnost léků a lékáren?

Přijde mi, že se tu opět staví byznys nad zájmy lidí, a v tomto případě i nad zdraví. Nebo co podle vás bylo na zákoně špatného? A proč se u nás pořád nahrává jen těm velkým hráčům? Podívejte se, co to způsobilo třeba v obchodech, ale další příklad jsou třeba operátoři. Proč tu pořád není další, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak se množí liberálové?

21:17 Jak se množí liberálové?

KOMENTÁŘ KARLA ŠEBESTY Nebude se množit, to je jenom dobře. Podobné reakce se nacházejí u mnoha vide…