Studenti protestují v ulicích za záchranu klimatu a „ekologické prase“ Jaroš reaguje závažným sdělením

15.03.2019 12:58 | Zprávy

Po celém Česku dnes studentky a studenti středních škol vyšli do ulic a stávkují za důslednou ochranu klimatu. Připojili se tak k celosvětovému hnutí Fridays for Future, které vzniklo na popud šestnáctileté Švédky, aktivistky Grety Thunbergové. Jejich aktivitu mnozí vítají, především lidé z řad akademiků. K této iniciativě se pozitivně vyjádřil na Facebooku i marketingový odborník Martin Jaroš. „Záchrana české krajiny a přírody je ten nejdůležitější a nejakutnější úkol naší politiky,“ říká.

Studenti protestují v ulicích za záchranu klimatu a „ekologické prase“ Jaroš reaguje závažným sdělením
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc - Yossi Aloni
Popisek: klima

Jaroš připomíná, že čím dál častěji se mluví o globálních klimatických změnách, že planeta dostává od lidí moc velké kapky a mladí lidé to hrotí a stávkují. Bohužel prý na rozdíl od těch starších. „Mí přátelé na FB a lidi plus mínus v mém věku jsou totálně v klidu,“ řekl a dodal, že buď velmi racionálně argumentují, že je to zbytečná hysterie. Nebo se smějí, že to všechno tlačí nastrčená šestnáctiletá aspergerka.

A rád by je prý co nejdříve vyvedl z omylu. „Záchrana české krajiny a přírody je ten nejdůležitější a nejakutnější úkol naší politiky,“ zdůraznil s tím, že je to pro něj téma číslo jedna. „Tímto postem bych o tom chtěl přesvědčit právě svoje ostřílené a cynické vrstevníky, kteří už takových alarmů a konců světa zažili víc. A teď už tomu prostě nevěří,“ dodává.

Nezapomněl zmínit, jaké je sám „ekologické prase“. „Mám karbonovou stopu tak velkou, že by ji Křetínský mohl ode mě koupit na splátky a pak s ní tři roky živit všechny svoje elektrárny,“ podotkl s tím, že jeho auto nerozdávají jako služebák v Greenpeace. „Nepředstírám, že jsem svatoušek. Nemám nárok vám kázat, jak žít. Řeknu vám ale, k čemu jsem dospěl po dlouhém přemýšlení. A co budu dělat dál,“ napsal.

Následně poukázal na fakta, že s teplotou se něco děje a že v počasí přibývá extrémů. „Stačí mi, co vidím. Můj tchán je sedlák - maďarský sedlák v Rumunsku. Říká mi, že v posledních deseti letech třeba úplně přestaly fungovat odrůdy kukuřice, které ještě před třiceti lety tvořily většinu jeho úrody. Jsou prostě k ničemu, je na ně moc sucho, už nedokážou vytáhnout dost vody,“ dal za příklad, že i konzervativní člověk si všimne, že se věci mění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Facebook , globální oteplování , klima , Jaroš

autor: nab

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. byl položen dotaz

Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu

Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje

Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …