Studenti si připomenou 17. listopad po svém. Padne i jméno Martina Konvičky

22. 11. 2015 6:01

Dvě akce připomínající 17. listopad se dnes konají v Praze. Na Albertově pořádají oslavu Mezinárodního dne studentstva vysokoškoláci, které 17. listopadu nepustila ochranka k pamětní desce kvůli shromáždění příznivců prezidenta Miloše Zemana.

Studenti si připomenou 17. listopad po svém. Padne i jméno Martina Konvičky
Foto: Radim Panenka
Popisek: Poslanec Marek Černoch zpívá "Píseň o mé zemi" svého otce Karla Černocha
reklama

Druhou vzpomínkovou akci svolala platforma Setkání dobré vůle před palác Melantrich na Václavském náměstí. Organizátoři studentského shromáždění ČTK řekli, že na akci vystoupí výlučně představitelé akademické obce, následovat bude minuta ticha. Program pak podle pořadatelů skončí, pochod městem neplánují.

„Oficiální část programu bude trvat zhruba po dobu proslovů, tedy asi hodinu,“ řekl ČTK Daniel Ort. Na Albertově by měli promluvit například rektoři Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer nebo Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Vystoupí také rektor ČVUT Petr Konvalinka nebo děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Bohuslav Gaš. Všichni jmenovaní akci oficiálně zaštítili. Promluví rovněž zástupce studentů.

„Událostí usilujeme o důstojné připomenutí 17. listopadu, jeho hodnot a jeho památky a rozhodně ji nevnímáme jako záminku ke komentování aktuálního politického dění i postojů jednotlivých státních činitelů,“ uvedl Jiří Feryna z organizačního týmu.

Na akci na Albertově volně navazuje shromáždění Setkání dobré vůle. Cílem je podle organizátorů připomenout sametovou revoluci a ohradit se proti tomu, že prezident Zeman vystoupil na Albertově po boku lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky. Začátek je naplánovaný na 17:00. Podle organizátorů se ale může měnit podle toho, kdy skončí studentská akce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…