Studenti, šup do průvodu za klima. A vytvořte blok. Takto vyzývá oficiální orgán Filozofické fakulty UK

10.05.2019 15:42

Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, tedy oficiální orgán vysokoškolské samosprávy, vyzývá studenty, aby se účastnili pátečních stávek za klima „Fridays for future“. Proti návrhu přednesenému zástupcem spolku Univerzity za klima si netroufl zvednout ruku ani jeden ze senátorů.

Studenti, šup do průvodu za klima. A vytvořte blok. Takto vyzývá oficiální orgán Filozofické fakulty UK
Foto: Hans Štembera
Popisek: Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future pořádala středoškolskou stávku za zlepšení stavu klimatu nejen v Praze
reklama

Na zasedání Akademického senátu FF UK vystoupil Michael Polák, člen skupiny Univerzity za klima. Ten vyzval akademiky k tomu, aby podpořili studentské stávky za klima, konající se pravidelně v pátek.

Po jeho návrhu proběhla diskuse, která se ale vůbec nezabývala tím, zda Akademický senát má něco takového přijímat, pouze zněním podpory. Nezazněl tedy jediný odmítavý názor.

Z „debaty“ vyplynulo prohlášení ve znění: „Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Karlovy vyjadřuje podporu středoškolskému hnutí Fridays for future a jejich pátečním stávkám za klima. Podporuje i vysokoškolské studenty a studentky, kteří se ke stávce přidali. Podporuje rovněž další stávku, která proběhne 24. 5. 2019 a vyzývá studenty a studentky, aby se ke stávce přidali a vytvořili na stávce vysokoškolský blok.“

Pro návrh, jak informoval server A2larm.cz, zvedlo ruku 15 členů Akademického senátu. Proti si netroufl hlasovat nikdo, pouze tři akademici se zdrželi hlasování.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…