Vleklý spor o registraci trvá už několik let. Ministerstvo odmítlo sdružení zapsat kvůli údajnému zpochybňování Benešových dekretů. Soudní spor řeší Městský soud v Praze, na jehož nečinnost si iniciátoři sdružení opakovaně stěžovali u NSS. Jednou jim Nejvyšší správní soud vyhověl, později už neuspěli, stejně jako teď ve sporu o nicotnost rozhodnutí ministerstva vnitra.
Ústavní stížnost však sdružení nyní nepodá, napsal na svém blogu jeden z jeho iniciátorů Tomáš Pecina. "Tu podáme až proti rozhodnutí o druhé kasační stížnosti, v řízení, v němž se domáháme vyznačení registrační doložky. V něm se po případné neúspěšné ústavní stížnosti budeme konečně moci obrátit na Evropský soud pro lidská práva," uvedl Pecina na blogu.
Projev bezpráví
Kromě Peciny vystupují za dosud neregistrované sdružení ještě Wolfgang Habermann a antikomunistický aktivista Jan Šinágl, který v současnosti čelí stíhání za údajné popírání nacistických zločinů. Podle policie se ho dopustil ve dvou článcích na svém webu. Uskupení nemá přímou vazbu na Sudetoněmecké krajanské sdružení (Sudetendeutsche Landsmannschaft), které působí v Německu a sdružuje Němce vysídlené ze Sudet.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno, čtk