Sudetoněmecký sjezd vyvrcholí projevy Seehofera a Posselta

24.05.2015 6:06 | Zprávy

Projevy bavorského premiéra Horsta Seehofera a nejvyššího představitele sudetských Němců Bernda Posselta dnes vyvrcholí 66. sudetoněmecký sjezd v bavorském Augsburgu. Očekává se, že se obě vystoupení ponesou ve smířlivém duchu vůči Česku, který ovládl už sobotní část sjezdu.

Sudetoněmecký sjezd vyvrcholí projevy Seehofera a Posselta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt

Během ní ani jednou nezazněla zmínka o takzvaných Benešových dekretech, které sudetští Němci v minulosti pravidelně kritizovali.

Seehofer, který je z titulu svého úřadu tradičním patronem sudetských Němců, prolomil návštěvou Prahy v roce 2010 politické ledy mezi Českem a Bavorskem. Od té doby častěji zaznívají z obou stran hranice smířlivé hlasy o urovnání starých křivd a o zaměření se na budoucnost. Snahou o zahlazení sporů bylo i letošní rozhodnutí Sudetoněmeckého krajanského sdružení, které vyškrtlo ze svých stanov zmínky o právu na domovinu a o vrácení zkonfiskovaného majetku.

Zatímco sobotního zahájení sudetoněmeckého sjezdu se účastnila asi tisícovka lidí, dnes by jich mělo dorazit více než dvojnásobné množství. V Augsburgu se představí krajanské organizace z jednotlivých českých měst v krojích a s historickými zástavami.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…